Kobiety pokazały, w co były ubrane, gdy stały się ofiarami gwałtu. Prawda nie mieści się w głowie

Kobiety pokazały, w co były ubrane, gdy stały się ofiarami gwałtu. Prawda nie mieści się w głowie Źródło: facebook oko press

Gwałt jest niestety coraz częstszym zjawiskiem. Zgodnie ze statystykami dziś już co piąta kobieta została zgwałcona. Kobiety, które stały się ofiarami gwałtu, pokazały, co miały na sobie, kiedy doszło do napaści. Prawda dotycząca tych zdarzeń jest przerażająca.

Gwałt, zgodnie z danymi fundacji STER, dotyczy co piątej Polki, a aż 87 procent kobiet doświadczyło przemocy na tle seksualnym. Do najbardziej przerażających czynów dochodzi najczęściej ze strony byłego lub obecnego partnera. W ponad 50 procentach przypadków ofiara nie dzieli się z nikim informacją o gwałcie, a aż 92 procent kobiet nie zgłasza przestępstwa na policję. Polki, jako powód najczęściej podają wstyd, zażenowanie, ale także boją się, że sprawy nie zostaną doprowadzone do ukarania przestępcy. 

Gwałt na Polkach. Kobiety pokazują, w co były ubrane tego dnia

Wczoraj z okazji Dnia Kobiet, Polki spotkały się na warszawskim pokazie w barze Studio. Z inicjatywy Mai Staśko, założycielki stowarzyszenia Forgetmenot, które zrzesza kobiety, które doświadczyły przemocy na tle seksualnym, został zorganizowany pokaz, na którym kobiety pokazały, co miały na sobie, gdy doszło do gwałtu. 

Wśród pań obecnych na pokazie była kobieta ubrana w piżamę, która została zgwałcona przez męża. Jedna z kobiet przyszła na boso. Inne panie miały na sobie dżinsy, długie i szerokie sukienki, które nie wyglądają, jak stroje kojarzone z gwałtem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Gwałt zgłoszony na policję. Jedno z pierwszy pytań dotyczy ubrania 

Zgłosiła się na policję, by sprawca gwałtu został ukarany. Kobieta, która doświadczyła tragicznych wydarzeń, przez 11 dni przebywała w szpitalu, podczas pobytu została zbadana dziewięć razy. Za każdym razem błagała, by badanie przeprowadzała kobieta. W jej karcie było napisane, że jest ofiarą gwałtu, jednak zawsze przed kolejnym badaniem, lekarze dopytywali, dlaczego nie chce, by badał ją mężczyzna. W chwili gwałtu miała na sobie koszulę, długą spódnicę i brzydkie buty. 

Dzisiaj grzeje: 1. Fatalne wiadomości z samego rana, niestety nie przeżyli. Okropna nagła śmierć

2. ”Królowe życia”: Rafał i Gabriel nie są już razem. Jeden z nich został przyłapany z innym

Kiedy na policję zgłasza się kobieta, która została zgwałcona, jednym z pierwszych pytań, które się pojawia, jest to dotyczące jej ubrania w momencie zdarzenia. Poszkodowane muszą wykazać, że swoim strojem nie zachęcały nikogo do gwałtu. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ministerstwo Zdrowia: potwierdzono kolejne przypadki zakażenia w Polsce
  2. Smutne wiadomości z samego rana. Nie żyje jedna z największych legend sportu, jego gra inspirowała tysiące graczy
  3. Wszyscy Polacy mieli nadzieję, że jednak się uda. Niestety, nie żyje
  4. Takiej pomidorowej jeszcze nie jedliście: zupa ze smażonych pomidorów. Można zrobić na rosole
  5. W sieci pokazał się filmik Dagmary z Królowych życia. Niesamowite, co na nim wyczynia z Jackiem
  6. 10 najbardziej niesamowitych właściwości ogórków kiszonych. Miałeś pojęcie?

fot. facebook oko.press

źródło: fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News