Nie do pomyślenia, trener zgwałcił 15-letnią Sarę. Dopiero po latach ujawniono, do czego był zdolny

Nie do pomyślenia, trener zgwałcił 15-letnią Sarę. Dopiero po latach ujawniono, do czego był zdolny Źródło: Unsplash

Gwałt, którego trener dopuścił się na 15-latce, świat sportu wstrząśnięty. Sprawa wyszła na jaw dopiero po wielu latach. Pojawiają się wstrząsające informacje.

Gwałt jest jednym z tematów, jakie sławna łyżwiarka poruszyła w swojej autobiografii. Trener miał molestować ją, kiedy miała 15 lat. Cały kraj żyje wielkim skandalem.

Okazuje się, że gwałt na 15-letniej Sarze nie był jedynym przestępstwem, jakiego dopuścił się jej były trener. Wyznanie sławnej łyżwiarki uruchomiło lawinę oskarżeń. Mężczyzna w przeszłości miał molestować nieletnich sportowców. Po wkroczeniu prokuratury na jaw wychodzą kolejne fakty.

Gwałt i molestowanie seksualne nieletnich - do tego zdolny był trener

Media oraz środowisko sportowców były wstrząśnięte po tym, jak Sarah Abitbol opisała w swojej autobiografii gwałt, którego padła ofiarą. Sarah była odnoszącą sukcesy francuską łyżwiarką. Sprawcą miał być jej trener i członek francuskiej federacji łyżwiarstwa figurowego - Gilles Beyer. Ofiara dopiero po latach ujawniła dramat, jaki ją spotkał. Miała wtedy 15 lat. Po publikacji w mediach zawrzało, a sprawą zajęła się prokuratura.

Okazuje się, że gwałt na 15-letniej Sarze mógł być jednym z wielu. Po tym jak była łyżwiarka zdobyła się na to bolesne wyznanie, trener został oskarżony jeszcze przez pięć innych osób. Gillesa Beyera oskarża się o molestowanie nieletnich oraz gwałt. Gdy te informacje dotarły do mediów, zaczęto podejrzewać, że jego działania były tuszowane przez członków federacji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jako że gwałt oraz molestowanie seksualnie mogły być ukrywane przez szefa federacji, zażądano, żeby podał się dymisji. Didier Gailhaguet zrezygnował ze swojego stanowiska, jednak twierdzi, że nie miał pojęcia o przestępstwach Gillesa Beyera. Jego zdaniem winę ponosiła minister sportu, Marie-George Buffet, która mimo podejrzeń pozwoliła oskarżonemu na kontynuowanie kariery trenerskiej.

Dzisiaj grzeje: 1. Tragedia na lotnisku, samolot staranował człowieka, drugi jest w szpitalu. Film trafił do sieci

2. Polacy otrzymują masowo SMS-y z pilnym ostrzeżeniem RCB. Będzie bardzo niebezpiecznie, "zostańcie w domach"

Sprawa wciąż jest w toku, a gwałt na 15-letniej Sarze może być jedynie wierzchołkiem góry lodowej. Środowisko sportowców apeluje, aby ofiary wskazały wszystkich podejrzanych, którzy w przeszłości mogli wykorzystywać seksualnie młodych zawodników.

Najlepsze newsy dzisiaj:

  1. Zdjęcie trafiło do sieci, widać wszystko. Nagle z wody cała mokra wyszła Magda Gessler
  2. Zamiast 500 plus będzie 200 plus. Rząd podjął decyzję, rodziny muszą sobie radzić same
  3. Robert Lewandowski pokazał starszą siostrę, fani oniemieli z zachwytu. Widać podobieństwo?
  4. Polacy w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Nic nie można zrobić, władze rozkładają ręce
  5. Córka codziennie wracała ze szkoły z coraz krótszymi włosami. Gdy mama poznała powód, zamarła

źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News