Pierwszy raz zgwałcił ją, kiedy miała zaledwie 15 lat. Uwielbiana mistrzyni przerwała milczenie

Pierwszy raz zgwałcił ją, kiedy miała zaledwie 15 lat. Uwielbiana mistrzyni przerwała milczenie Źródło: .

Gwałt przeżyła na własnej skórze. Fakt, że została brutalnie wykorzystana, męczył ją przez wiele lat. Kiedy zdecydowała się napisać książkę, wyznała wszystko, z najmniejszymi szczegółami.

Gwałt na znanej sportsmence wywołał burzę w mediach. Dorosła dziś kobieta wyznała, że kiedy miała 15 lat, została wzięta siłą przez swojego trenera. Wróciła wspomnieniami do tych bolesnych chwil.

Sportsmenka dokładnie opisała gwałt. Wspomnienia nadal są w niej żywe

Francuska łyżwiarka, Sarah Abitbol, zasłynęła zdobyciem brązowego medalu na igrzyskach olimpijskich w 2000 roku. Teraz znów jest o niej głośno - oskarżyła swojego ówczesnego trenera, Gillesa Beyera, o gwałt. W swojej biografii pt. "Zbyt długie milczenie" opisała sytuacje, które miały miejsce, gdy była nastolatką. Twierdzi, że w latach 1990-1992 była regularnie wykorzystywana. 

- Jak mam myśleć o przyszłości, gdy prześladuje mnie przeszłość? (...) Miałam 15 lat. Byłam bezbronna, a on to wykorzystał. Dziś strach nie odpuszcza. Nienawidzę chodzić do miejsc, których nie znam. Nieznane równa się zagrożeniu, boję się być sama. Prowadzenie samochodu bez kogoś u mojego boku jest niemożliwe. Latanie to tortury (...) Przez dwa lata regularnie mówiłeś mojej matce, że tej nocy się mną zaopiekujesz i będziesz mnie szkolił... Zgwałciłeś mnie na parkingu, w szatni oraz w zakamarkach lodowiska, o których istnieniu nawet nie wiedziałam - można przeczytać w książce łyżwiarki.

We francuskim rządzie zapanował chaos. Wszyscy szukają winnego

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Francuska federacja łyżwiarska jest zbulwersowana tymi doniesieniami - to przerażające, że zaufany trener molestował nastolatkę. Niestety, zeznania medalistki są przedawnione, minęło bowiem 30 lat od koszmarnych wydarzeń. Mimo tego policja szuka innych ofiar trenera. Mało tego, w tej sprawie postanowił też zainterweniować francuski rząd. Minister sportu Roxana Maracineanu podejrzewając, że szef francuskiej federacji łyżwiarstwa figurowego, Didier Gailhaguet, ukrywał przewinienia Beyera, zażądała jego dymisji. Ten ustąpił ze stanowiska, ale zaczął obwiniać ówczesną minister sportu, która miała wspierać Beyera.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje legenda światowej piłki. Dwukrotnie zagrał w finale mundialu
2. Infekcja okazała się gorsza niż przypuszczano, Paweł Królikowski planował samobójstwo. Nikt nie miał pojęcia, o dramacie uwielbianego aktora przed laty

- Najwyraźniej inaczej wspominam okoliczności tamtych wydarzeń. Zdaję sobie sprawę z tego, że biorąc pod uwagę pełnione przeze mnie funkcje oraz jej wiek, te relacje były niestosowne - przyznał trener, który miał zgwałcić łyżwiarkę. Przeprosił kobietę, ta jednak nie przyjęła jego słów pełnych skruchy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ile zarabia Krzysztof Piątek? Pensja piłkarza zwala z nóg
  2. Adam Małysz krytykuje polskiego skoczka. Padły bardzo mocne słowa
  3. 200 tysięcy osób bez trzynastej emerytury. Kto nie dostanie pieniędzy?
  4. Brzuch suczki był ogromny. Kiedy po urodzeniu zobaczyli szczeniaki, zamarli
  5. Pies zaczął przeraźliwie szczekać. Mama zamarła, kiedy weszła do pokoju małej córeczki

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News