Bogdan R. bez skrupułów zgwałcił nastolatkę. Podjęto skandaliczną decyzję o jego przyszłości

Bogdan R. bez skrupułów zgwałcił nastolatkę. Podjęto skandaliczną decyzję o jego przyszłości Źródło: Pxfuel

Gwałt, którego dopuścił się Bogdan R. na nastoletniej dziewczynie, zbulwersował opinię publiczną. Tuż po tragicznym zdarzeniu mężczyzna został zatrzymany, po czym postawiono mu zarzuty. Sąd, zdaniem wielu, podjął jednak skandaliczną decyzję w jego sprawie.

Gwałt jest zdecydowanie jednym z przestępstw najsilniej piętnowanych społecznie. Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla byli więc naprawdę wstrząśnięci i oburzeni, gdy na jaw wyszedł okropny czyn Bogdana R. W nocy z 11 na 12 maja 2019 roku mężczyzna napadł bowiem na 17-letnią dziewczynę i wyrządził jej ogromną krzywdę.

Gwałt na 17-latce wstrząsnął Kędzierzynem-Koźlem

"Stosując przemoc wobec znanej sobie kobiety, zadając jej cios w tył głowy pałką teleskopową, a następnie dusząc ją, dopuścił się wobec niej gwałtu, a także spowodował liczne obrażenia ciała pokrzywdzonej" - czytamy w naprawdę przerażających ustaleniach prokuratury w sprawie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Skrzywdzona 17-latka od razu zgłosiła się na policję, dzięki czemu sprawca został szybko zatrzymany. Jakiś czas później usłyszał oficjalne zarzuty i postawiono go przed sądem. Wyrok, jaki zapadł w tej sprawie, zbulwersował jednak wielu komentujących.

Wymiar kary oburzył obserwatorów 

Dzisiaj grzeje: 1. 10-letnie dziecko nie żyje. Tragiczne znalezisko na lotnisku w europejskiej stolicy
2. Druzgocąca wiadomość. Nie żyje Grażyna Przybylska, rodzina wystosowała apel

Jak się bowiem okazało, Bogdana R. skazano na 4 lata więzienia, co zdaniem licznych internautów nie jest zdecydowanie wystarczającą karą. Poza tym mężczyzna będzie musiał zapłacić ofierze 15 tys. zł odszkodowania. Nie może też zbliżać się do niej na mniej niż 50 metrów, ani podejmować prób kontaktu przez najbliższe 7 lat. Na taki sam czas zakazano mu także pracy z małoletnimi, w tym opieki nad nimi.

Warto zaznaczyć, że wyrok nie jest jeszcze prawomocny. Do mediów nie dotarły jednak informacje związane z ewentualną apelacją którejś ze stron.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Biedronka, Lidl i Auchan może czekać kryzys. Będzie jeszcze gorzej
  2. Wnioski o 500 plus zawieszone. 2020 problematycznym rokiem dla rodzin
  3. Roksana Węgiel nagle zapowiedziała przerwę w karierze. Wiemy dlaczego
  4. Papież Franciszek ogłosi abdykację? Jest oficjalny komentarz sekretarza Benedykta XVI
  5. Oszustwo Zenka Martyniuka ujawnione. Fani oburzeni, skandal po Sylwestrze w TVP

Źródło: Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News