Było ich czterech, gwałcili ją na zmianę. Nie była jedyna, ale gdy w końcu poszły po pomoc, spotkał je kolejny koszmar

Było ich czterech, gwałcili ją na zmianę. Nie była jedyna, ale gdy w końcu poszły po pomoc, spotkał je kolejny koszmar Źródło: piqsels.com/CC0 public domain

Gwałt jest okrutny dla każdej ofiary. Jeśli jest dokonany przez osobę znajomą boli podwójnie. Zdarza się, że poszkodowane boją się opowiedzieć o swojej historii i wolą nie wnosić oskarżenia. Amerykanka Kelsey postanowiła ukarać sprawców, których było aż czterech, ją i poszkodowane koleżanki spotkał jednak kolejny cios.

Gwałt to zbrodnia, która odciska wielkie piętno na ofiarach. Kobiety często próbują zapomnieć o swojej tragedii i nie potrafią swoich czoła swojemu oprawcy. Studentki z USA postanowiły dochodzić sprawiedliwości, ale uderzyły je kolejne ciosy, których się nie spodziewały.

Gwałt stał się zmorą małego miasta

W mieście Missoula w stanie Montana doszło fali gwałtów, których padły ofiarą miejscowe kobiety. Jedna z nich, Kelsey, po pewnym czasie dopiero zdała sobie sprawę, że została zgwałcona przez czterech sprawców na zmianę. W dodatku w pomieszczeniu obok znajdowała się koleżanka, która nie zareagowała. Najbardziej bulwersujący jest fakt, że oprawcami najczęściej byli znajomi, a nawet osoby bliskie ofiar.

Alison zasnęła na kanapie, obudziła się, gdy jej przyjaciel z dzieciństwa zaczął się do niej dobierać. Skończyło się na gwałcie, a młoda kobieta długo nie mogła dojść do siebie. Większość agresorów było związanych z miejscową, uniwersytecką drużyną futbolową Grizzlies. Byli bardzo szanowani w mieście.

Do większości gwałtów doszło na oczach wielu ludzi. Oprawcy działali na imprezach lub bezpośrednio po nich, często w tych samych pokojach znajdowali się inni ludzie. Nikt nie reagował. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Ofiary postanowiły walczyć o swoją godność

Dziewczyny w końcu powiedziały "dość" i postanowiły walczyć o swoje prawa. Ku ich zaskoczeniu musiały się zmierzyć również z niechęcią mieszkańców miasta. Większość z nich była zagorzałymi fanami drużyny Grizzlies. Co więcej osoby, do których zwrócił się o pomoc... nie uwierzyły w ich relację. 

Wielu mieszkańców snuło insynuacje, że studentki postanowiły zdobyć rozgłos i próbują się zemścić za swoje nieudane podboje miłosne. Każdy oskarżony zawodnik musiałby być usunięty z drużyny, co skutkowałoby jej porażką. Na to mieszkańcy nie chcieli pozwolić. 

Jeszcze gorszych problemów ofiary doświadczyły ze strony wymiaru sprawiedliwości. Prokurator zajmująca się przestępstwami seksualnymi nie chciała długo przyjąć tej sprawy, a ostatecznie zrezygnowała ze swojego urzędu i została... adwokatem broniącym jednego z oskarżonych!

Dzisiaj grzeje: 1. Ilu mężów miała Elżbieta Jaworowicz? Nigdy nie zgadniecie
2. Znaleźli zamarzniętą 500 lat temu dziewczynkę. Zbadali ją i wryło ich w ziemię

Większość kobiet nie doczekała sprawiedliwości, a oprawcy chodzą bezkarnie do tej pory. Prokurator natomiast ponownie wygrała wybory i pełni swoją funkcję do tej pory. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. W dniu ślubu żona postanowiła dać mężowi prezent. Gdy go zobaczył nie mógł przestać płakać
  2. Don Vasyl przeżywa największą życiową tragedię. Jest tak źle, że błaga o pomoc prezydenta
  3. Katarzyna Dowbor przestała ukrywać prawdę. W jej życiu pojawiła się tajemnicza kobieta
  4. Tadeusz Rydzyk zawstydził wiernego na oczach całego kościoła. "Prawda, że jeszcze ładny?"
  5. Nowy podatek zapłacą wszyscy! Ceny niemal najpopularniejszego produktu w kraju poszybują w górę

Źródło: onet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News