Gwałcił 12-letnią Iwonę i kazał patrzeć sobie w oczy. Człowiek, któremu ufają wszyscy ludzie wyrządził jej niewyobrażalną krzywdę

Gwałcił 12-letnią Iwonę i kazał patrzeć sobie w oczy. Człowiek, któremu ufają wszyscy ludzie wyrządził jej niewyobrażalną krzywdę Źródło: unsplash.com/Cristian Newman

Gwałt, jakiego doświadczyła 12-letnia Iwona, może zjeżyć włos na głowie. Dziewczyna, która zdecydowała się opowiedzieć o praktykach zwyrodnialca, opisała ze szczegółami cierpienie, jakiego doznawała. Najsmutniejsze w tej sprawie jest to, że każdy ufał mężczyźnie, który wyrządził jej taką krzywdę.

Gwałt, którego Iwona doznała przed laty, na zawsze zmienił jej życie. Kiedy miała 12 lat, została zmanipulowana przez księdza Jana, który z niebywałym okrucieństwem wykorzystywał jej wiarę i naiwność. Kobieta po latach opowiedziała o piekle, które w 1981 roku wyrządził jej duchowny.

Gwałt na Iwonie był wyjątkowo bolesny. Zwyrodnialec lubował się w cierpieniu dziecka

Kobieta opowiedziała, że koszmar zaczął się w 1981 roku, kiedy to jako 12-latka poznała trochę bliżej swojego katechetę. Ksiądz miał w zwyczaju zapraszać uczniów uczęszczających do niego na religię na plebanię, gdzie miał się wymieniać pocztówkami, ale także częstować alkoholem i słodyczami. Iwona, myśląc, że nie stanie się jej krzywda, również zaczęła tam przychodzić. Duchowny wykorzystał jej zaufanie i przyjaźń, poprzez namówienie jej na stosunki seksualne. Sprawiając dziewczynie wielki ból psychiczny i fizyczny, kazał jej patrzeć sobie w oczy. 

- Wybiegłam w szoku. Wiedziałam, że muszę się szybko otrząsnąć, zanim wejdę do domu. Chodziłam po mieście. Do domu wróciłam, jak się już ściemniało. Nikt nie zauważył, co się stało - opowiada kobieta po latach. 

Nikt się nawet nie domyślał, że stało się coś złego. Duchowny cieszył się ogromną sympatią wiernych oraz ich pełnym zaufaniem. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Do gwałtu przyznała się dopiero po latach

Przemoc, jakiej zaznała ze strony księdza, odcisnęła wielką ranę na jej psychice. Kobieta próbowała tworzyć związki i zakładać rodzinę, ale za każdym razem odzywały się w niej doświadczenia z przeszłości. Dopiero po latach zyskała zainteresowanie ze strony Kościoła, który zaczął prowadzić dochodzenie przeciwko gwałcicielowi.

Dzisiaj grzeje: 1. Ojciec zamknął się z córką w kuchni, mieli robić śniadanie. Nagle matka otworzyła drzwi i zamarła
2. Ich pies ciągle szczekał. Wkrótce zobaczyli najstraszniejszą scenę w swoim życiu

- Prowadzone było postępowanie wyjaśniające zgodnie z wytycznymi Konferencji Episkopatu Polski dotyczącymi podejrzenia kierowanego wobec osoby duchownej o przekroczenie szóstego przykazania Dekalogu z osobą małoletnią. Zgodnie z wytycznymi biskup Grzegorz Kaszak zlecił mi przeprowadzenie tego postępowania i zbadanie sprawy. Wobec domniemanego sprawcy zostały zastosowane środki zapobiegawcze w postaci zawieszenia sprawowaniu funkcji proboszcza, zakazu kontaktu z dziećmi i młodzieżą, zakazu kontaktu z pokrzywdzoną oraz nakazu zamieszkania w miejscu wyznaczonym przez księdza biskupa - informuje ksiądz Rafał Pietruszka, delegat biskupa diecezji sosnowieckiej ds. ochrony dzieci i młodzieży.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Od zawsze bała się pitbulla sąsiada. Pewnego dnia pies zaczął szczekać i ruszył do jej domu, natychmiast wezwali karetkę
  2. 11-latka od dwóch lat była gwałcona w szkole. Rodzice zamarli odkrywając jej powiększony brzuch
  3. Jest afera. Cejrowski niewyobrażalnie poniżył Roksanę Węgiel i Viki Gabor
  4. Jantar nie ucieszyłyby obecne wydarzenia w jej rodzinie. Bardzo przykre
  5. OGROMNA grzywna za wycięcie drzewa na własnej posesji. Nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych

Źródło: Gazeta Wyborcza

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News