Zgwałcił i zabił 3-latka. Sąd w Łodzi zmniejszył mu wyrok

Zgwałcił i zabił 3-latka. Sąd w Łodzi zmniejszył mu wyrok Źródło: Aspen Reid

Gwałt i pobicie 3-latka ze skutkiem śmiertelnym - za te przestępstwa przed jednym z polskich sądów odpowiedział Steve V. Mężczyzna znęcał się nad synem swojej partnerki, gdy nie było jej w domu. Jak się właśnie okazało, napastnik nie spędzi w więzieniu 25, a 15 lat.

Gwałt, znęcanie się, a ostatecznie śmiertelne pobicie - tego w 2017 roku doświadczył z ręki Steve'a V. 3-letni chłopiec. Do tragicznych zdarzeń doszło w Wieruszowie w województwie łódzkim. Mężczyzna dopuścił się zbrodni na synu swej partnerki pod jej nieobecność w domu. Kobieta szybko udała się z dzieckiem do szpitala, jednak lekarzom nie udało się go uratować.

Gwałt, pobicia, doprowadzenie do tragicznej śmierci

Sąd pierwszej instancji skazał V. na 25 lat pozbawienia wolności. Sąd Apelacyjny w Łodzi zadecydował jednak o złagodzeniu kary. Mężczyzna ostatecznie trafi więc za kraty na lat 15.

- Przestępstwo, jakiego dopuścił się oskarżony, zasługuje na bardzo duże potępienie, ale można sobie wyobrazić przestępstwo popełnione w sposób o wiele bardziej brutalny i dla takich przestępstw zastrzeżone są kary szczególne - wyjaśnił sędzia Krzysztof Eichstaedt.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Uznaliśmy, że nie ma podstaw, żeby przyjąć, że oskarżony dopuścił się zbrodni zabójstwa, czy to z zamiarem bezpośrednim, żeby chciał jej dokonać, lub zamiarem ewentualnym - dodał przedstawiciel wymiaru sprawiedliwości.

Komentujący są wzburzeni decyzją sądu II instancji

Dzisiaj grzeje: 1. Linia lotnicza wprowadza przepisy wyjątkowe. Obowiązkowa odprawa 8 godzin przed odlotem
2. Polacy pokochali go za kultowe filmy. Nie żyje legendarny aktor

Duża część lokalnej społeczności, ale także internautów z całego kraju, jest naprawdę oburzona złagodzeniem wyroku V. Mężczyzna przez ponad tydzień znęcał się nad bezbronnym dzieckiem, zgwałcił je, a ostatecznie doprowadził także do jego śmierci. Jak twierdzą liczni komentujący, wymiar decyzji sądu jest całkowicie nieprzystający do tych czynów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 20 produktów, które powoli uśmiercają cię każdego dnia. Lista ścina z nóg
  2. Złe wieści dla 40 tys. kierowców. Jeszcze w tym roku stracą prawo jazdy
  3. Tragedia, nie żyją rodzice i niemowlę. Małe dziecko jest w stanie krytycznym
  4. Masz stary dowód osobisty? Dzięki niemu możesz dostać o wiele większą emeryturę
  5. Niebywały przepis na kopytka w nowej odsłonie. Smakują rewelacyjnie, sekretem jest jeden składnik

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News