Gdy była dzieckiem, przeszła przez piekło. W wieku 17 lat nie wytrzymała i poddała się eutanazji

Gdy była dzieckiem, przeszła przez piekło. W wieku 17 lat nie wytrzymała i poddała się eutanazji

Gwałt oraz molestowanie sprawiły, że jej życie było przerażającym koszmarem. Po 17 latach dziewczyna nie wytrzymała i dobrowolnie poddała się eutanazji. Wolała umrzeć, niż żyć z tak dramatycznym piętnem.

Gwałt, molestowanie oraz późniejszy stres pourazowy zmieniły całe jej życie w piekło. W niedzielę 2 czerwca 17-letnia Noa Pothoven pożegnała się z rodziną i odeszła z tego świata. 

Holenderka mieszkała w Arnhem, a swoją historię opowiadała w mediach społecznościowych. W 2018 roku ukazała się jej biograficzna książka, w której opisuje swoją walkę ze stresem pourazowym, depresją, anoreksją i zaburzeniami psychicznymi. „Winning or learning” to obraz cierpienia, jakie przepełniało jej życie. Dziewczyna zwracała też uwagę na to, jak mało jest w Holandii placówek specjalistycznych, w których nastolatkowie mogą uzyskać pomoc psychologiczną. Wyraziła nadzieję, że może chociaż jej książka pomoże osobom potrzebującym wsparcia, którego jej zabrakło. 

O decyzji poinformowała zamieszczając wpis w mediach społecznościowych

Ostatni wpis, jaki zamieściła, jest niezwykle wzruszający:

- Kochać, to w tym przypadku pozwolić odejść - napisała.

Niedługo potem zasnęła po raz ostatni. Wokół szpitalnego łóżka, które wstawiono w jej domu, zebrali się najbliżsi.

Noa od dawna wiedziała, że chce się poddać eutanazji, nie był to impuls. Na swoim profilu zamieściła wpis z prośbą o to, by nikt nie próbował jej od tego odwieść.

- W ciągu dziesięciu dni umrę. Po latach walki jestem wyczerpana. Od jakiegoś czasu nie jem i nie piję. Po wielu dyskusjach i ocenach zdecydowano, żeby pozwolić mi odejść, bo moje cierpienie jest nie do zniesienia – zwierzyła się na Instagramie nastolatka z Arnhem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W wielu krajach eutanazja jest zakazana

W Holandii prawo jest bardzo liberalne. Pozwala na przeprowadzenie eutanazji u osób powyżej 12 roku życia, nawet bez zgody opiekunów prawnych. Jest jednak jeden warunek - lekarz musi oświadczyć, że „cierpienie danej osoby jest nie do zniesienia, nie ma perspektywy poprawy, oraz nie ma żadnych alternatywnych rozwiązań, które mogłyby ulżyć w cierpieniu".

W 2017 roku w Holandii przeprowadzono aż 6586 zabiegów eutanazji. Szacuje się, że z powodu cierpienia psychicznego na ten krok zdecydowały się 83 osoby. Pozostali zmagali się z bólem fizycznym, który okazał się niewyobrażalny. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka tragedia dotknęła Danutę Wałęsę. Kobieta dopiero niedawno postanowiła o tym powiedzieć. To straszne! Reakcja Lecha jest oburzająca!
  2. Nie uwierzycie jak Iwona Pavlovic wyglądała jako nastolatka! Była PIĘKNA! Te zdjęcia zwalają z nóg!
  3. Julia Wieniawa już niedługo straci pracę! Sensacyjne doniesienia mediów, ogromne pieniądze w tle
  4. Wstrząsające doniesienia o głównym dostawcy mięsa Biedronki. Przez afrykański pomór świń ma ogromne problemy
  5. Druzgocąca wiadomość z "Na wspólnej". Jeden z bohaterów nie żyje, nagła, niespodziewana tragedia
  6. Księżna Kate miała nietęgą minę. Nagle na balu pojawiła się kochanka Williama, szokujące doniesienia mediów

Źródło: Popularne

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News