Gwałt w centrum Warszawy
Unsplash / Pau Casals
Monika Majko - 1 Grudnia 2019

Przyczepił się do niej w autobusie ZTM, kilkanaście osób widziało, jak próbował ją zgwałcić. Ale reakcja gapiów jest wstrząsem

Gwałt wydarzył się w centrum polskiego miasta. Kobieta poznała napastnika chwilę wcześniej w autobusie. Mężczyzna nie chciał się od niej odczepić, wysiadł za dziewczyną i zaatakował ją.

Gwałt, do którego doszło w centrum Warszawy, jest wstrząsający. Swojego przyszłego oprawcę dziewczyna poznała chwilę wcześniej w autobusie pełnym ludzi. Mężczyzna wysiadł za nią i zaatakował. Głośno wołała o pomoc, jednak żaden ze świadków zdarzenia nie zareagował.

Gwałt zdarzył się w samym centrum miasta

Dziewczyna poznała chłopaka w autobusie nocnym. W pewnym momencie stał się wyjątkowo nachalny, a kiedy opuściła pojazd wysiadł za nią i zaatakował. Zaczął ją szarpać i siłą zdarł z niej ubrania. Młoda kobieta głośno wzywała pomocy, jednak nikt ze świadków wydarzenia nie reagował. Straciła już nadzieję na ratunek i dotarło do niej, że stanie się najgorsze. Nie miała już siły walczyć i opierać się napastnikowi. Ocalił ją jednak młody mężczyzna, który akurat przechodził obok.

Zdjęcie niezwykle ciężka zagadkaNa zdjęciu ukryty jest odbierający mowę szczegół. Ale tylko 2% ludzi jest w stanie go zobaczyćCzytaj dalej

- Odprowadziłem koleżankę na autobus na dworcu centralnym w Warszawie. Było jakoś między 1 a 2 w nocy. Kojarzysz tę budkę z kebabem na placu między centralnym a metrem? Kilka metrów za nią na ławce leżała dziewczyna. Na niej siedział chłopak. W pierwszym momencie po prostu ich minąłem, nie dostrzegłem nic dziwnego w tej scenie. Aż usłyszałem zduszony krzyk. Dziewczyna wołała o pomoc. Zareagowałem - powiedział Paweł Dąbrowa, w rozmowie z dziennikarką Onetu, Karoliną Rogaską.

Tylko jeden przechodzeń zareagował na gwałt. Chłopak uratował zaatakowaną dziewczynę

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

DzieckoWszyscy bezczelnie ubliżali jej dziecku za wygląd nosa. Po 3 latach przeszedł operację, która totalnie go odmieniłaCzytaj dalej

Chłopak uratował dziewczynę, wystarczyło, że zwrócił uwagę na to, co się dzieje. Napastnik przestraszył się samej jego reakcji i uciekł, zostawiając młoda kobietę w spokoju.

- Jako jedyny zareagowałem, mimo że sytuację, jak twierdziła dziewczyna, widziało wcześniej kilkanaście osób. Na początku krzyczała głośno, szarpała się, ale nikogo to nie interesowało. Myślała, że już nie ma szans, że stanie się najgorsze. Straciła nadzieję i siły. Jakimś cudem zebrała się, by zawalczyć, gdy przechodziłem obok. Tego chłopaka poznała chwilę wcześniej w autobusie nocnym. Przyczepił się do niej, nie chciał odpuścić. W końcu zaatakował - dodał mężczyzna.

Dzisiaj grzeje:

1. Nastolatka została zgwałcona na oczach matki. Po wszystkim kobieta powiedziała do córki jedno porażające zdanie

2. Watykan trzymał to w ogromnej tajemnicy przed światem. Papież Franciszek przeszedł operację

Po tym zdarzeniu Paweł Dąbrowa stworzył kampanię "Możesz to zmienić", której celem jest uświadomienie ludzi i zachęcenie ich do reagowania na niebezpieczne lub nietypowe sytuacje.

- Znajomi namawiali mnie, żebym napisał jakiś post na Facebooku, ale czułem, że to niewiele zmieni. Zebrałbym trochę lajków i tyle. Zresztą głupio mi było pisać posta, w którym sam siebie bym chwalił za to, że komuś pomogłem... Uznałem, że trzeba zrobić kampanie, która opowie o problemie obojętności społecznej - powiedział w wywiadzie dla Onetu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Błyskawiczne w wykonaniu ciasto z twarogiem. Każdy kawałek rozpływa się w ustach
  2. Przenigdy nie wyrzucaj fusów po kawie. Nawet nie masz pojęcia, jak bardzo są cenne
  3. W nocy spojrzał na podgląd z kamery w pokoju syna. Na chwilę zamarł z przerażenia, ale natychmiast tam pobiegł
  4. Kobieta w 9 miesiącu ciąży nie chciała przestać tańczyć. Zrobiła krok w lewo i nagle wszystkim odebrało mowę
  5. Nawet kret nie pomaga na zatkany zlew? Mamy sprawdzone rozwiązanie
  6. Nawet 2 tys. zł wydasz na mandat. Karę powiążą z twoją pensją

Brwi, które wymknęły się spod kontroliKobiety, którym brwi wymknęły się spod kontroli. Te dwie to pikuś, ostatnia po prostu powalaCzytaj dalej

źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News