Wystawiła swoje ciało, by ludzie robili z nią co chcą przez 6 godzin. To co zrobili przeszło wszystko

Wystawiła swoje ciało, by ludzie robili z nią co chcą przez 6 godzin. To co zrobili przeszło wszystko Źródło: screen youtube.com/Marina Abramovic Institute

Artystka zdecydowała się na bardzo nietypowy i kontrowersyjny performance. Przez 6 godzin widzowie mogli robić z nią, co tylko chcą. Była gotowa nawet na gwałt.

Ciężko uwierzyć, że kobieta w imię sztuki i przeprowadzenia eksperymentu społecznego, była gotowa nawet na gwałt ze strony zupełnie obcych mężczyzn, którzy przyszli na jej występ. Już samo jego założenie wywołało niemałe kontrowersje, ale jednocześnie zapewniło pewne miejsce na kartach historii, ponieważ raczej nie prędko ktokolwiek zdecyduje się na coś podobnego.

Artystką , która zdecydowała się na ten niezwykle śmiały i odważny krok, to Marina Abramović, która jest bardzo mocno związana z Nowym Jorkiem, ale przyszła na świat w Serbii, gdzie przez panujący tam reżim i sposób wychowania stosowany przez jej rodziców była przyzwyczajona do brutalnego traktowania.

Marina Abramović dla sztuki była gotowa na gwałt

Performance pod tytułem "Rhythm 0" odbył się w Neapolu, a jego założenia były banalnie proste. W sali, gdzie miał miejsce, była jedynie Marina Abramović, fotografowie oraz uczestnicy, przed którymi ustawiono stół z przedmiotami podzielonymi na dwie kategorie "przyjemne" i "niebezpieczne". Natomiast na samym stole znajdowała się wiadomość od artystki.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Dookoła mnie znajdują się przedmioty. Możesz mnie nimi potraktować. Jestem obiektem. Biorę pełną odpowiedzialność za wszystko, co zostanie mi uczynione. Czas 6 godzin - głosiła wiadomość .

Początkowo wszyscy byli nieśmiali, ale w końcu jedna osoba się odważyła i wręczyła artystce kwiatek do ręki. Z czasem mężczyźni byli coraz bardziej odważni. Jeden z nich zaczął ją całować, a inny unosił jej ręce, jednak wciąż są to zachowania, które aż tak bardzo nie szokują.

Z każdą kolejną minutą widzowie stawali się jednak coraz odważniejsi. Zaczynają dotykać i głaskać artystkę, aż ta w końcu ląduje na stole. Ktoś rozchyla jej nogi i wbija pomiędzy nie nóż w stół. Ktoś inny tnie ubranie Mariny żyletką i rani ją w szyję oraz zaczyna pić jej krew.

Dzisiaj grzeje: 1. Po wielu miesiącach rozłąki wrócił po psa. W tajemnicy zaszedł pod drzwi, gdy zwierzak wyszedł zaczęło się gorące powitanie

2. Znany aktor miał straszny wypadek. Jego auto wypadło z drogi, jest w ciężkim stanie 

Po pewnym czasie artystka stoi cała nago, a jej ciało zdobią wulgarne słowa. Pojawiają się również różne mniejsze i większe rany. Fakt, że artystka w żaden sposób się nie broni tylko napędza jej oprawców, którzy w momencie, kiedy Marina zaczyna się ruszać, nagle wychodzą z letargu. Wręcz unikają jej wzroku, ponieważ przestała być już "obiektem". Mimo upływu wielu lat ten performance nadal wywołuje duże kontrowersje i raczej prędko to się nie zmieni.

 

  1. Niespodziewany zwrot wydarzeń ws. 500 plus. Młode matki znalazły sposób, żeby masowo pomnażać pieniądze
  2. Gwiazda Polsatu jest w CIĄŻY! Pokazała zdjęcie z zaokrąglonym brzuszkiem, co dalej z karierą?
  3. Żona przypadkiem odkryła, że jest na nagraniach w telefonie męża. Wylądował w więzieniu
  4. Zmarłą na raka babcię pochowali z telefonem. Po 3 latach odebrali SMS-a, treść wywołała poruszenie
  5. Gwiazda TVN pierwszy raz powiedziała o pogrzebie Piotra Staraka. Przekazała, co w najbliższych dniach planuje rodzina zmarłego

źródło: Topniusy

Następny artykuł