19 kobiet było więzionych i gwałconych. Wszystkie są teraz w ciąży, a ogrom piekła, jakie przeżyły, nie mieści się w głowie

19 kobiet było więzionych i gwałconych. Wszystkie są teraz w ciąży, a ogrom piekła, jakie przeżyły, nie mieści się w głowie Źródło: Pixabay/ Alexas_Fotos

Gwałt to zawsze okrutna zbrodnia, lecz zdarzają się przypadki, które są wyjątkowo wstrząsające. Historia tych 19 kobiet, więzionych i wykorzystywanych przez lata, jest jedną z najbardziej przerażających tego typu spraw.

Gwałt, przemoc, upokorzenia - to wszytko musiały znosić przez długi czas kobiety, które dzięki skutecznej akcji służb zostały niedawno uwolnione z prawdziwego piekła. Chodzi o fabrykę dzieci - ofiary były tam przetrzymywane przez długi czas i gwałcone po to, by zachodziły w kolejne ciąże.

Gwałt w "fabryce dzieci". Niewyobrażalne piekło dla kobiet

Nigeryjska policja rozpracowywała przestępczą działalność szajki, która zajmowała się wstrząsającym procederem. Gangsterzy więzili w Lagos grupę kobiet, które każdego dnia, przez kilka lat, przeżywały piekło na ziemi. Zostały porwane i były wykorzystywane jako tzw. rodzicielki. Regularnie je gwałcono - celem bandytów było to, by kobiety zachodziły w ciążę i rodziły dzieci, które następnie były sprzedawane przez sutenerów.

Zbrodniczy proceder był zaawansowany i dobrze zorganizowany. W budynku, który służył za "fabrykę dzieci", bandyci zorganizowali także "personel medyczny". Były to dwie nieprzeszkolone pielęgniarki. Obie zostały schwytane przez policję, służbom nie udało się pochwycić głównego podejrzanego.

Udana akcja policji - uwolniono 19 kobiet

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mimo że organizator procederu nie został pochwycony, przeprowadzona w Lagos akcja nigeryjskiej policji zakończyła się sukcesem. Trudno inaczej nazwać fakt, że 19 więzionych kobiet zostało uwolnionych. Ich piekło nareszcie się skończyło, choć ta trauma może odcisnąć piętno na ich psychice. Ofiary mają od 15 do 28 lat. Zostały one zwabione na miejsce przez bandytów za pomocą fałszywych ofert pracy.

W trakcie śledztwa policja poznała kilka szczegółów dotyczących działalności fabryki dzieci. Znany jest cennik, jaki stosowali handlarze ludźmi. Gang sprzedawał chłopców za 1400 dolarów (równowartość około 5600 złotych), dziewczynki kosztowały 860 dolarów (około 3320 złotych).

Dzisiaj grzeje: 1. Znany piosenkarz będzie miał dziecko z mężczyzną. Urodzi je surogatka. ''Jesteśmy w ciąży''
2. Andrzej Duda przekazał tragiczną wiadomość. Nie żyje Bohater naszych czasów

Proceder handlu dziećmi nie jest w Nigerii rzadkością. Tamtejszym służbom udało się zniszczyć kolejną bazę, jednak niestety istnieje podejrzenie, że nie była ona ostatnia. Życie uratowanych kobiet jest w tym wszystkim najważniejsze, a funkcjonariusze robią wszystko, co w ich mocy, by ratować kolejne pokrzywdzone. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zadziwiający pomysł Lidla na nagradzanie swoich najlepszych klientów
  2. Na studniówkę poszła z... ojcem swojego chłopaka. Sam jej to zaproponował. Powód wzruszy was do łez
  3. Żona nigdy miała nie poznać prawdy. Mężczyzna otworzył list od kochanki i zemdlał na oczach małżonki
  4. Rewolucyjny pomysł na paznokcie hybrydowe wywołuje zachwyt. Piorunujące psie motywy sprawiają, że pazurki są nieziemskie
  5. Niesamowite informacje dotyczące majątku po Zbigniewie Wodeckim. Żona podjęła decyzję

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł