Gazeta Wyborcza ma bardzo poważny problem. Według danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, dziennik odnotował rekordowy spadek sprzedaży. Ponadto, Wyborczą klientom coraz trudniej kupić między innymi na stacjach Orlen czy Bliska. Znacznie zmniejszyły się również zyski z państwowych pieniędzy, które częściowo przeniesiono do konserwatywnej prasy. 

Wyborcza zanotowała najwyższy spadek w historii. Dziennik zanotował spadek w wysokości prawie 10 proc. i sprzedawał się w wysokości nieco ponad 140 000 egzemplarzy. Po utracie dużej ilości państwowych pieniędzy, Wyborcza otrzymała kolejny cios, który powoduje jej problemy finansowe.

Na stacjach benzynowych państwowych koncernów coraz trudniej kupić dziennik AGORY. Temat pojawił się kilka miesięcy temu, gdy dziennik znikał z półek na stacjach Orlen. Teraz okazuje się, że podobna sytuacja ma miejsce na stacjach sieci „Bliska”.

Oczywiście nie chodzi o wszystkie stacje, aczkolwiek doniesień jest coraz więcej. Zalecenia mają pochodzić „z góry”. Z podobnymi problemami ma się spotykać „Newsweek”. Antyrządowe media uważają, że to próba zniszczenia prywatnych tytułów.

gw orlen

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

Zobacz również

...