Gazeta Wyborcza oraz Onet.pl rozpoczynają akcję „Solidarni z Lechem”. Wspomniane media zachęcają internautów do wysyłania na adres redakcji fotografii z byłym prezydentem, który od paru dni jest na ustach niemal wszystkich komentatorów politycznych. Wszystko zaczęła się od tego, że żona generała Kiszczaka zaoferowała IPN-owi sprzedaż teczki „TW Bolka”. Akcja budzi różne emocje. 

„Oni chcą wymazać Wałęsę z historii, to my pokażmy naszą solidarność z nim jako człowiekiem, i bohaterem, którego opluwają. Niech profil Wałęsy, takiego jakim pamiętamy go z czasów karnawału Solidarności zagości na naszych profilach.” – Jarosław Kurski, pierwszy zastępca redaktora naczelnego Gazety Wyborczej. To wspólna akcja „Gazety Wyborczej” i „Onet.pl”. Jeśli masz zdjęcie z Lechem, przyślij je do nas na listy@wyborcza.pl. Możesz też sfotografować się z tym zdjęciem lub naszą jutrzejszą okładką. Możesz też udostępnić zdjęcie na swoim profilu. Z nadesłanych zdjęć zrobimy galerię. Wyraź poparcie i Solidarność! Lechu, jesteśmy z Tobą” – zachęcają dziennikarze. 

Akcja budzi różne emocje. Z jednej strony grafika dołączona do apelu w ciągu kilku godzin zebrała ponad 13 000 polubień i 4000 udostępnień. Z drugiej, najbardziej popularne komentarze (pisownia oryginalna):

„Mam nadzieję, że ta cała sytuacja nie odbije się na jego zdrowiu. Dlatego życzę Prezydentowi dużo zdrowia”

„Nie jestem solidarny z Wałęsą. W końcu prawda na jego temat ujrzała światło dzienne”

„Rozumiem, że chodzi o browar. Swoją drogą nie da się z nikogo na siłę zrobić bohaterem. Dlaczego wasza szanowna redakcja nie solidaryzowała się z Pileckim, gdy film o nim nie otrzymał wsparcia ze strony Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej… kogoś z pejsem przy uchu musiała zaboleć chęć zrealizowania filmu o tym człowieku.”

„Panie Prezydencie mam nadzieję, że z Pana zdrowiem będzie wszystko dobrze i jak szanowny Pan wróci to wyjawi prawdę, przeprosi Polaków oraz odda się Pan w ręce wymiaru sprawiedliwości za kapowanie kolegów z Solidarności komunistom, za co brał Pan pieniądze oraz za przekręt w Magdalence. ” Śpieszmy się sądzić komunistów – tak szybko odchodzą”.”

„Oni wszystko wszystkim chcą odebrać. Ale z historii Lecha Wałęsy nie wymażą. to co zrobił dla Polski tylko niektórzy są mu za to wdzięczni. Mali ludzie chcą go zniszczyć.”

„A ja uważam że Wałęsa to zdrajca Polski i narodu polskiego. A Pana Michnika uważam za wyjątkowego zdrajcę Polski i narodu polskiego. Piszę to jako były etatowy pracownik solidarności w tamtych latach. Moim zdaniem przez takich ludzi jak Wałęsa, Michnik i część ludzi solidarności z magdalenki my Polacy ciągle są biednym narodem.”

„Przecież nikt nie wymazuje Wałęsy, po prostu poznajemy prawdę. Rozumiem, że jeżeli prawda nie jest zbieżna z linią gw, tym gorzej dla prawdy.”

„LECHU-DUZO ZDROWIA I NIE DAJ SZUJOM SATYSFAKCJI W WYJASNIANIU IM FAKTOW PRZEZ NICH SPREPAROWANYCH…”

„Nie rozumiem Gazeto, o co chodzi. Przeciez zawsze byliscie za rozliczeniem z trudna, polska przeszloscia, obalaniem mitow o walecznym AK, ujawnianiem straszliwych zbrodni narodu polskiego w czasie drugiej wojny swiatowej itd. (sarkazm) Skad nagle ta obawa o wyjasnienie spraw tak waznych dla wielu zyjacych jeszcze ludzi? Skad ta histeria? Kto to sa ci „oni” ktorzy chca wymazac Walese? Zona Kiszczaka? Kompromitujecie sie, wiklajac ta sprawe w obecna polityke!”

„Mali ludzie, bez żadnych zasług dla tego kraju próbują zniszczyć człowieka, których z narażeniem swojego życia i swojej rodziny , walczył o wolną Polskę. Panie Wałęsa, dla mnie jest Pan bohaterem i tak zostanie! Kundle teraz skaczą i próbują zyskać na rasie! Podli ludzie!”

„Lechu oj przepraszam Bolek kanalio jedna ! Mam nadzieję Tak jak inni uczciwi Polacy, nie kretyni z kodu, że w końcu trafisz za zdradę ojczyzny do pudła i skończy się okłamywanie narodu pseudobohaterem”

„To Lech Wałęsa przyczynił sie do tego,że w Polsce powstał dziki kapitalizm i wielkie dysproporcje społeczne. Jedni zarabiaja 150 tysięcy miesięcznie inni ledwo na chleb lub pozostają bez pracy. Nie jestem solidarna z Wałęsą,ale nie podoba mi sie,że jego byli poplecznicy wyciągają brudy po 25 latach. Mieli na to dużo czasu.Dzisiaj w Polsce potrzeba dobrego gospodarza i spokojnych ludzi,którzy uporzadkuja ten syf i ustabilizuja sytuację społeczną.”

„Znów stoję na rozdrożu. Nie widzę w Wałęsie totalnego aparatczyka i zdrajcy, ale też nie widzę w największego bohatera. Po cichu jednak liczę na sensowną dyskusję o tym czym jest (była?) Trzecia Rzeczpospolita, bo mam wrażenie, że kolejny etap „Sprawy Wałęsy” do tego powinien się sprowadzać.”

„Kto nigdy nie donosił na przyjaciół do komunistycznej władzy a potem twierdził, że samodzielnie ją obalił, niech pierwszy rzuci kamieniem. Dużo zdrowia i ciepła Panu Prezydentowi!”

„Wy tam w gazecie to się módlcie o zdrowie żony Kiszczaka, bo jak kobita zacznie chorować to będzie potrzebna kasa na leczenie. Bolka sprzedała za 90 tysięcy bo nie miała na pomnik dla męża!!! Ciekawe za ile sprzeda innych przyjaciół z Magdalenki?”

ZOBACZ TAKŻE: Niepublikowane materiały z Magdalenki. Na nagraniu m.in. Kiszczak, Wałęsa i Kaczyński

ZOBACZ TAKŻE: Wałęsa: Walczą trupem Kiszczaka. Zwycięzców się nie sądzi

ZOBACZ TAKŻE: Syn Lecha Wałęsy staje w obronie ojca: „Wszyscy wiemy, że te dokumenty są podrabiane”

ZOBACZ TAKŻE: IPN ujawnia teczki. Donosy i odbiór pieniędzy podpisane przez TW Bolka

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

...

Zobacz również