rodzina
fot. flickr.com
Wiadomości Pikio - 25 Lipca 2015

GUS: Z roku na rok coraz mniej Polaków

Główny Urząd Statystyczny opublikował raport "Powierzchnia i ludność w przekroju terytorialnym w 2015 r.", z którego jednoznacznie wynika, że z roku na rok ubywa nas coraz więcej.

Jak czytamy w opublikowanym dokumencie liczba ludności naszego kraju systematycznie spada i tak np. w bieżącym roku jest nas o ponad 17 tys. mniej niż w roku poprzednim (w 2014 roku było nas o 12 tys. mniej niż w roku 2013). Ubytki mieszkańców zanotowało 12 spośród 16 województw, 209 spośród 314 powiatów i 55 z 66 miast (uwzględnionych w badaniu). Najmniej zaludnionym obszarem w Polsce jest powiat bieszczadzki a najbardziej pruszkowski. Z kolei jeśli chodzi o miasta to największy ubytek mieszkańców zanotowała Łódź, której w ostatnim roku ubyło blisko 5,5 tys. mieszkańców. Mimo wszystko liczba urodzeń w Polsce wykazuje tendencje wzrostowe do lat poprzednich i według ekspertów ubytki w liczbie ludności z czasem przestaną trapić nasz naród.Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News