hobo-531201_640
Wiadomości Pikio - 13 Czerwca 2015

GUS: Blisko 3 mln Polaków żyje w skrajnym ubóstwie

Główny Urząd Statystyczny opublikował komunikat, z którego wynika, że w ostatnim roku liczba Polaków żyjących w skrajnym ubóstwie sięgnęła blisko 3 milionów osób.

Jak czytamy w komunikacie GUS - stopa skrajnego ubóstwa w Polsce wynosi ponad 7%. Daje nam to 2.8 milionów Polaków nie mających dochodów przekraczających 540 złotych miesięcznie. Najbardziej zagrożoną skrajnym ubóstwem (wydatki poniżej 540 zł na osobę) grupą są rodziny wielodzietne. Aż 27% rodzin wielodzietnych z czwórką i więcej dzieci żyło poniżej minimum egzystencjalnego. Ponad 1/3 populacji zagrożonej skrajnym ubóstwem to osoby poniżej 18. roku życia. Jak wynika z analizy GUS zagrożenie skrajnym ubóstwem wzrasta wraz z niskim wykształceniem, które w konsekwencji prowadzi często do bezrobocia a także wraz z obecnością osoby niepełnosprawnej w rodzinie.Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bhJak czytamy w komunikacie GUS - stopa skrajnego ubóstwa w Polsce wynosi ponad 7%. Daje nam to 2.8 milionów Polaków nie mających dochodów przekraczających 540 złotych miesięcznie. Najbardziej zagrożoną skrajnym ubóstwem (wydatki poniżej 540 zł na osobę) grupą są rodziny wielodzietne. Aż 27% rodzin wielodzietnych z czwórką i więcej dzieci żyło poniżej minimum egzystencjalnego. Ponad 1/3 populacji zagrożonej skrajnym ubóstwem to osoby poniżej 18. roku życia. Jak wynika z analizy GUS zagrożenie skrajnym ubóstwem wzrasta wraz z niskim wykształceniem, które w konsekwencji prowadzi często do bezrobocia a także wraz z obecnością osoby niepełnosprawnej w rodzinie.Polub pikio.pl by być na bieżąco!
bh
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News