Guru prawicy szokuje: "Ostaszewska j*bie karpie maczetami"

Guru prawicy szokuje: "Ostaszewska j*bie karpie maczetami"

Maja Ostaszewska od dawna angażuje się w kampanię przeciwko zabijaniu karpi i konsumowaniu ich przy wigilijnym stole. Wyśmiać postanowił ją jeden z idoli polskiej prawicy, były poseł i czołowy narodowiec, Artur Zawisza. 

Zawisza w akcji

Artur Zawisza znany jest z ciętego języka i mocnych ripost. Dla jednych jest wyśmienitym szermierzem inteligencji, a dla innych chamem władającym prostackim językiem. Trudno będzie znaleźć konsensus pomiędzy zwaśnionymi obserwatorami politycznej kariery Artura Zawiszy, ale jedno jest pewne. Świąteczny wpis narodowca na pewno nie przysporzy mu fanów po lewej stronie sceny politycznej.' Zobacz także: Prawica atakuje Ostaszewską. „Walczyłaś o aborcję, teraz bronisz karpi?!” Kontrowersyjny narodowiec uwielbiany przez prawicowców zamieścił grafikę wyśmiewającą Maję Ostaszewską. Zamiast apelu aktorki o opiekę nad karpiami, na kartce znalazł się przerobiony napis: "Karpie jebać maczetami". Zawisza podpisał zdjęcie słowami "Nagły zwrot akcji".

Ostaszewska i karpie

Sama aktorka od dawna bierze udział w kampanii na rzecz polepszenia losu karpi, które przed świętami przetrzymywane są w tragicznych warunkach. Ostaszewska uważa, że zważywszy na to powinno się zerwać z tradycją kupowania żywego karpia w celu jego konsumpcji przy wigilijnym stole. Wtórują jej inni artyści, którzy również skierowali swoje apele do Polaków. - Święta już za chwilę. Proszę nie kupujcie żywych karpi. Karpie podobnie jak ssaki i ptaki odczuwają ból, strach i stres. Bez wody duszą się. Gdyby miały głos , ich krzyk nie dałby nam przejść obok nich obojętnie. Jeśli przez cały rok kupujecie Państwo ryby w płatach i uznajecie je za świeże to proszę zróbcie tak samo w przypadku karpia - apeluje od dawna Maja Ostaszewska. Zobacz także: PRZESADZIŁ?! Dwa zdania Stuhra do prezydenta Dudy hitem internetu Artur Zawisza na pewno nie jest osobą, która po apelu Ostaszewskiej zdecydowała się zrezygnować z biesiadowania z karpiem na talerzu. Trudno uwierzyć, by inni prawicowcy również przejęli się jej apelem. Wręcz przeciwnie, prawicowcy uderzają w Ostaszewską śmiejąc się, że rzekomo jest hipokrytką wspierając aborcję, a walcząc z zabijaniem karpi. Zawisza i Ostaszewska facebook.com/artur.zawisza.7 Następny artykuł