Gucwińscy byli symbolem TVP. Koszmarna prawda wyszła na jaw

Gucwińscy byli symbolem TVP. Koszmarna prawda wyszła na jaw

Antoni Gucwiński jest byłym dyrektorem wrocławskiego ZOO. Prowadził również z żoną program "Z kamerą wśród zwierząt", który cieszył się niegdyś ogromną popularnością. Jednak koszmarna prawda o nim dopiero teraz ujrzała światło dzienne.

Gucwińscy wraz ze swoim programem byli ikoną TVP. Antoni Gucwiński brał również udział w produkcji wielu filmów przyrodniczych jako reżyser i scenarzysta. Jednak najbardziej rozpoznawalny był z programu "Z kamerą wśród zwierząt". W programie widać było, że małżeństwo kocha zwierzęta. Jednak poza kamerą było zupełnie inaczej.

Antoni Gucwiński skazany

Podczas gdy Gucwiński był dyrektorem wrocławskiego ZOO, jeden z ich podopiecznych był trzymany w strasznych warunkach. Antoni Gucwiński został skazany za znęcanie się nad misiem Mago. Niedźwiedź był trzymany przez 10 lat w betonowym bunkrze. Sąd jednak ze względu na wiek Gucwińskiego zrezygnował kary. Zapłaci on jednak 1000 złotych na rzecz Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Pozew został złożony przez fundację Viva. Jak sami oceniają, jest to wielki sukces. Trzeba pamiętać, że sprawa była dwa razy umorzona. - Nigdy nie wątpiłem, że doszło do złamania prawa. Cieszy mnie ten wyrok. Osoba, która wydawała się nietykalna, też musi przestrzegać prawa. - mówił Cezary Wyszyński z fundacji Viva. Gucwiński cały czas zapewniał o swojej niewinności. Mówił, że Mago miał takie warunki na jakie stać było zoo. Ponoć próbował oddać misia do innego ogrodu, ale nikt go nie chciał. Sąd jednak zadecydował inaczej. To do czego doszło, we wrocławskim zoo zadziwia. Nikt na pierwszy rzut oka nie spodziewałby się, że taka osoba mogłaby znęcać się na zwierzętami. Antoni Gucwiński zawsze kojarzony był z ochroną zwierząt. W jego programach widać było zaangażowanie i miłość do swoich podopiecznych. W tym wypadku okazuje się, że nie można wierzyć temu, co widzimy w telewizji. Zobacz także:
  1. Dieta OXY: Na czym polega, ile kosztuje i czy jest efektywna?
  2. To już KONIEC nadziei. Rodzice Alfiego Evansa zrozpaczeni
  3. Szaleństwo! Cena za słoik dżemu Gessler zwala z nóg
źródło: gazetawrocławska.pl Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News