Posępne doniesienia. Lata po zniknięciu z telewizji Gucwińskich spotkał dramat

Posępne doniesienia. Lata po zniknięciu z telewizji Gucwińskich spotkał dramat Źródło: youtube.com/ Ziemia Wałbrzyska TV

Gucwińscy byli prawdziwymi gwiazdami telewizji. Ich kultowy format "Z kamerą wśród zwierząt" przez lata edukował Polaków w sprawach opieki nad zwierzętami, a oni sami stali się postrzegani jako prawdziwi propagatorzy nauki przyrody. Niestety, kiedy przestali występować w telewizji, w ich życiu rozegrał się dramat.

Gucwińscy przez wielu kojarzeni są ze swojej telewizyjnej działalności. Małżeństwo zoologów przez lata prowadziło program "Z kamerą wśród zwierząt", w którym wyjaśniało niuanse przyrody oraz zaznajamiało Polaków z tysiącami gatunków zwierząt, nawet tych bardzo egzotycznych. Niestety, kiedy przestali występować w telewizji, ich losy nie były dobre i sami nie mogli doczekać końca swoich dni w miejscu, które kochali najbardziej - wrocławskim ogrodzie zoologicznym.

Gucwińscy przez lata święcili tryumfy. Potem się ich pozbyto

Momentem, kiedy cała sympatia i uwielbienie dla Antoniego i Hanny Gucwińskich się skończyło, była sprawa sądowa, jaka ciągnęła się za słynnym zoologiem. Były prezenter został oskarżony o nieludzkie traktowanie zwierząt na terenie wrocławskiego zoo i skazany przez sąd na zapłacenie grzywny w wysokości 1000 złotych. Chodziło o sprawę niedźwiedzia, który przez 10 lat był trzymany w izolatce ze względu na swoje agresywne zachowanie. Zdaniem wielu ekologów, takie zachowanie mogło skrzywdzić zwierze, stąd też Gucwińscy zostali postawieni w stan oskarżenia.

Po zapłaceniu grzywny, konsekwencje ich błędu były jednak bardziej dotkliwe. Starsze małżeństwo zostało wyproszone z domu na terenie zoo, który zamieszkiwali od dziesiątek lat.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Małżeństwo zostało wyproszone z dnia na dzień

Według Hanny Gucwińskiej tyle lat pracy dla mediów i wrocławskiego zoo nie uratowało ani jej, ani męża przed karzącą ręką dyrekcji ośrodka zoologicznego. Małżeństwo dostało zaledwie kilka dni, aby wynieść cały swój majątek i pożegnać się z dotychczasowym miejscem zamieszkania.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje słynny sportowiec. Miał zaledwie 31, okoliczności jego śmierci budzą przerażenie 
2. Krzysztof Jackowski miał wizję dot. Bożego Narodzenia. Polacy nie będą zadowoleni, zapowiada "nieciekawy", mroczny czas

- Zima i mróz, a my pakujemy się w pośpiechu, bo od razu wyrzucili nas z mieszkania - wspominała ten dzień Hanna Gucwińska.

- Błędem było to, że człowiek traktował ogród jako swoje życiowe dzieło. Trzeba było czasem odpuścić i może inaczej się ustawić - mówi Antoni Gucwiński.

Najlepsze newsy dnia:

  1. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  2. Albert Wójcik: kim jest? Młody biznesmen i miłośnik zwierząt
  3. Grupa mediowa IBERION. Stawiamy na rozwój, ambicję, innowacyjność
  4. Lelum.pl: Portal dla nowoczesnych kobiet. Kto jest redaktorem naczelnym?
  5. Pikio: Kim jest właściciel, redaktor naczelny? Wszystko o Pikio.pl

Źródło: Pomponik 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News