Bartosz poszedł na grzyby, ale w życiu nie przypuszczał, co odnajdzie w leśnym runie. Niebywały skarb, cały kraj mu zazdrości znaleziska

Bartosz poszedł na grzyby, ale w życiu nie przypuszczał, co odnajdzie w leśnym runie. Niebywały skarb, cały kraj mu zazdrości znaleziska Źródło: Pixabaya/_Alicja_

Grzyby nie były jedynym skarbem, który Bartosz przyniósł tego dnia do domu. Mężczyzna natknął się na niebywałe znalezisko. Wszyscy mogą mu pozazdrościć.

Grzyby nagle przestały Bartosza interesować, gdy natrafił na ten niebywały skarb. Mężczyzna nie spodziewał się, że znajdzie coś takiego w runie leśnym. Ta wyprawa okazała się dla grzybiarza wyjątkowo owocna, a wszyscy będą mu zazdrościć tego, co odkrył. 

Grzyby nie były jedynym leśnym znaleziskiem 

Grzyby nie były jedynym znaleziskiem dla Bartosza. Mężczyzna udał się do lasu w okolicach wsi Strzelinko,  żeby zebrać kilka podgrzybków i prawdziwków, a natrafił na niezwykle cenny skarb. Z pewnością nie spodziewał się, tego, co zobaczył w runie. Grzybiarz przez przypadek odkrył coś, co ma ogromną wartość. Specjaliści zajęli się badaniem tych okazów. Według znalazcy, kosztowne przedmioty niemal wysypywały się spod ściółki. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Bezcenna wartość znaleziska

Bartosz Michałowski był niezwykle podekscytowany tym, co udało mu się znaleźć w lesie podczas grzybobrania. Podczas poszukiwań przez przypadek natknął się na kolekcję zabytkowych monet. Składają się na nią arabskie monety, głównie z VIII i IX wieku (jest ich kilkaset). Ale są też takie, które wybito wcześniej (np. dwie monety z Persji z VII wieku). Znalezisko ma bezcenną wartość historyczną.

Nie wiadomo, w jaki sposób te zabytkowe przedmioty znalazły się w tym miejscu. Badacze podejrzewają, że mógł je zostawić kupiec, który podróżując między Szczecinem, Gdańskiem a Wolinem prawdopodobnie ze względów bezpieczeństwa chciał zakopać swój majątek. Teraz zabytkowe monety trafią do muzeum w Lęborku.  

- Obecnie trwa inwentaryzacja i zabezpieczanie konserwatorskie materiałów, ale już możemy stwierdzić, że to kolejne sensacyjne znalezisko, które wzbogaci naszą wiedzę o wczesnośredniowiecznym dalekosiężnym handlu - poinformowała instytucja na swoim profilu na Facebooku.

Dzisiaj grzeje: 1. Maciej Kurzajewski przeżywa ciężkie chwile. Dopiero stracił żonę, teraz padł kolejny cios
2. Piechociński przekazał druzgocące informacje o strasznej chorobie. Codziennie uśmierca 33 Polaków

Bartosz miał niesamowite szczęście, że jego grzybobranie skończyło się w taki sposób. Być może nie wrócił do domu z koszem pełnym podgrzybków, ale za to udało mu się natrafić na srebrne monety, które mają ogromną wartość kolekcjonerską. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. 1 MILION Polaków dostanie emeryturę liczoną na lepszych warunkach. Reszta musi zacisnąć pasa
  2. Czy kot potrafi wyczuć RAKA? Oto jak się wtedy zachowuje, to szokujące
  3. Rewolucyjny przepis na kotlety mielone. Podniebienie eksploduje z rozkoszy
  4. Od teraz każdy dostanie wyższą pensję. Wiadomo już, kto ile zyska dodatkowych pieniędzy
  5. U ciężarnej kobiety zdiagnozowano paskudny nowotwór. Finał tej historii wyciska łzy z oczu
  6. Wcześniej nikt nie próbował prostego sposobu. Błyskawicznie schudła 20 kg dzięki nowoczesnej metodzie

Źródło: Fakt 24

Następny artykuł