Poszli na grzyby, nie żyją. Policja przekazuje pilny alarm do Polaków

Poszli na grzyby, nie żyją. Policja przekazuje pilny alarm do Polaków Źródło: pikio

Wyprawa na grzyby może się zakończyć tragicznie. Policja od kilku tygodni obserwuje przerażający wzrost statystki nagłych zaginięć i śmierci w trakcie grzybobrań. Służby przekazały ważny alarm - sytuacja jest naprawdę niebezpieczna.

Grzyby mogą powodować śmierć nie tylko przez zatrucie. Policja od początku sezonu grzybiarskiego zauważa, że grzybiarze udający się na poszukiwanie tych darów leśnego runa giną w tajemniczych okolicznościach. Z racji tego, że tegoroczne zbiory cieszą się wielkim zainteresowaniem, zgonów jest coraz więcej. Policja wystosowała ważny komunikat w tej sprawie i prosi o wielką rozwagę w poruszaniu się po lasach.

Chcieli iść na grzyby, a teraz nie żyją. Coraz więcej śmierci wśród grzybiarzy

W trakcie tylko ostatniego weekendu doszło do śmierci kilku osób, które wybrały się z koszykiem na grzyby. 72-letnia kobieta, która na zbiory udała się wraz ze swoim synem, zaginęła w lesie w gminie Jemielnica. Syn umówił się z matką na spotkanie w określonym miejscu. Godziny mijały, a lecz nie było po niej śladu. Zrozpaczony członek rodziny zadzwonił po policję, która dopiero kilka dni później znalazła nieżyjącą seniorkę.

Podobna sytuacja miała miejsce w Nowej Wsi Wielkiej. 72-letni grzybiarz udał się do lasu i przez dobę nie dawał znaków życia. Dopiero gdy policja znalazła jego porzucony samochód, przystąpiła do poszukiwań. Z umierającym staruszkiem udało się porozumieć za pomocą telefonu, jednak w pewnym momencie jego komórka padła. Kiedy ratownicy określili, z którego miejsca dobywał się sygnał telefonu, było już za późno - mężczyzna zmarł.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Policja apeluje do grzybiarzy

Tak niepokojące historie zdarzają się niestety coraz częściej. Największa śmiertelność odnotowana jest wśród ludzi starszych, którzy ruszają w las samotnie, mając duże problemy z pamięcią. Policja poprzez media przekazała komunikat, w którym ostrzegła przed niebezpieczeństwem czyhającym w lesie.

Dzisiaj grzeje: 1.Żona Janowskiego zaatakowała Agnieszkę Woźniak-Starak. To był cios poniżej pasa
2. Smutne informacje o mamie brutalnie zamordowanej 10-letniej Kristiny. Nie jest dobrze

- Doświadczenia ubiegłych lat pokazują, że nie każdy, kto idzie do lasu, potrafi się po nim sprawnie poruszać. W ubiegłych sezonach otrzymywaliśmy zgłoszenia, z których wynikało, że ktoś zgubił się w lesie. Wtedy służby ratunkowe wyruszają z pomocą i poszukują zaginionych - alarmuje policja.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ikea wycofuje produkt i bije na alarm. Jest tak NIEBEZPIECZNY, że zwrócisz go bez paragonu
  2. W dniu ślubu dostała list od byłego kochanka. Przeczytał go jej narzeczony i momentalnie zemdlał
  3. Rewolucyjny przepis na kotlety mielone. Podniebienie eksploduje z rozkoszy
  4. Od teraz każdy dostanie wyższą pensję. Wiadomo już, kto ile zyska dodatkowych pieniędzy
  5. U ciężarnej kobiety zdiagnozowano paskudny nowotwór. Finał tej historii wyciska łzy z oczu

źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News