Tomasz zbierał w lesie w grzyby. Po kilku chwilach jego oczom ukazały się "palce diabła", od razu sięgnął po telefon

Tomasz zbierał w lesie w grzyby. Po kilku chwilach jego oczom ukazały się "palce diabła", od razu sięgnął po telefon Źródło: Pxhere/leoxalangoz

Grzyby są niemalże na każdym kroku. W internecie pojawiło się nawet hasło "grzybokalipsa", które sugeruje, ze w tym roku przeżywamy prawdziwe grzybowe oblężenie. Pan Tomasz postanowił wybrać się do lasu, aby zebrać kilka dorodnych okazów. Gdy tylko zobaczył "palce diabła", od razu postanowił zrobić zdjęcie i opublikować je w internecie.

Grzyby opanowały polskie lasy. Chociaż mamy już październik i wielu osobom może się wydawać, że sezon grzybowy dobiega końca, to jednak nic bardziej mylnego. Grzybiarze chętnie dzielą się swoimi zbiorami na portalach społecznościowych, na których prezentują najpiękniejsze okazy. Pan Tomasz również chciał zebrać kilka dorodnych grzybów w lesie. Po kilku chwilach poszukiwań ujrzał tzw. "palce diabła" i postanowił szybko zrobić im zdjęcie. 

Grzyby opanowały media społecznościowe

Na Facebooku, Instagramie czy Twitterze wiele osób chwali się swoimi grzybowymi zdobyczami. Nawet politycy, celebryci czy sportowcy, chętnie zamieszczają zdjęcia ze swoich wypraw do lasu. W tym roku sezon grzybowy nie zamierza się jeszcze kończyć. Trwa prawdziwe oblężenie w polskich lasach. Jak się okazuje, można trafić na wiele niespotykanych wcześniej gatunków grzybów. 

Pan Tomasz uwielbia spędzać swój wolny czas na zbieraniu grzybów. Jednak jego ostatnie znalezisko zszokowało doświadczonego grzybiarza. Podczas spaceru w lesie jego oczom ukazał się prawdziwie egzotyczny okaz, Okratek Australijski inaczej zwany "palcami diabła". Mężczyzna postanowił natychmiast uwiecznić swoją zdobycz.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Okratek Australijski, tzw. "palce diabła" przypomina z wyglądu ośmiornicę. Jest to grzyb z rodziny sromotnikowatych i przybył do Polski razem z ziemią i roślinami, które były sprowadzane do Polski z Australii. Jest to niezwykle rzadki gatunek, który można spotkać w okolicach Gór Świętokrzyskich czy Biłgoraja.

Dzisiaj grzeje: 1. Siostra gwiazdora zamordowała staruszkę z zimną krwią. Na jaw wyszły przerażające fakty

2. Najgorszy taniec w historii programu? Już przed występem zalała się łzami, "znaleźliśmy się w tanecznym piekle"

"Palce diabła" wydzielają bardzo intensywny zapach, przypominający padlinę. Nie zalicza się go do grzybów trujących, jednak z powodu śmierdzącego zapachu uważa się Okratka za niejadalnego. Lepiej zatem zatkać nos, jeżeli chcemy zrobić mu zdjęcie i pochwalić się nim na Instagramie. 

Facebook/Beata Bojdauploaded

Najlepsze newsy dnia:

  1. Szukasz idealnego auta dostawczego? Peugeot ma dla CIEBIE fantastyczną ofertęAdvertisement
  2. Majątek Lewandowskiej robi wrażenie. W rok zarobiła astronomiczną sumę
  3. Córka wróciła do domu z płaczem. Dostała skandaliczną uwagę od nauczycielki, matka prawie zemdlała
  4. Przejechał 600 km, żeby zjeść w restauracji Magdy Gessler. Nigdy nie zapomni tego, co doświadczył podczas wizyty
  5. Premier Morawiecki nad grobem ojca złożył obietnicę. "W tych łzach, tak jak tego pragnąłeś"
  6. Byli przekonani, że noworodek nie żyje. Kiedy się ocknął, włożyli go do lodówki

źródło: Wp

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News