Był na grzybach, kiedy poczuł okropny odór. Natrafił na "palce diabła", zdjęcia błyskawicznie obiegły sieć

Był na grzybach, kiedy poczuł okropny odór. Natrafił na "palce diabła", zdjęcia błyskawicznie obiegły sieć Źródło: Pixabay/fjord77

Mężczyzna wybrał się na grzyby, gdy nagle poczuł okropny swąd. Gdy się zbliżył, spostrzegł, że to "palce diabła". Natychmiast wyciągnął telefon, by go sfotografować. Jego zdjęcia robią furorę w sieci, internauci są pod ogromnym wrażeniem.

Gdy mężczyzna wybierał się na grzyby, nie spodziewał się, że uda mu się odnaleźć coś takiego. Jego przyjemny spacer, zakłócił nagle okropny swąd. Gdy podszedł nieco bliżej, zorientował się, że to tak zwane "palce diabła". Zdjęcia okazu są nieprawdopodobne, zdecydowanie podbiły internet. 

Mężczyzna poszedł na grzyby i odkrył coś nieprawdopodobnego, nie spodziewał się natknąć na "palce diabła"

"Palce diabła" lub "ośmiornica" to zaledwie dwa odstręczające pseudonimy grzyba o nieco przyjemniejszej prawdziwej nazwie - okratek australijski. Choć okaz wygląda naprawdę bardzo groźnie, w rzeczywistości jest zwyczajnym grzybem, w dodatku jadalnym. Niestety jego odpychający zapach niewiele osób zachęca do spróbowania tego przysmaku.

Wysokie temperatury i opady deszczu to warunki, które bardzo sprzyjają wysypowi grzybów w lesie. Wiele osób zachęconych spędzeniem weekendu poza miastem w zacisznym i spokojnym pustkowiu leśnym, z chęcią wybiera się na mniej lub bardziej owocne poszukiwania. Niektórym udaje się nawet odkryć coś tak nieprawdopodobnego jak "palce diabła". Zdjęcie tego okazu robi naprawdę duże wrażenie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Oficjalna polska nazwa "palców diabła" to okratek australijski. Grzyb ten pochodzi z rodziny sromotnikowatych. W Polsce znalazł się z ziemią i roślinami, które zostały sprowadzone, jak wskazuje na to nazwa grzyba, z Australii do europejskich ogrodów botanicznych. Gatunek jest bardzo rzadki, występuje w okolicach Gór Świętokrzyskich, Biłgoraja, Gór Sowich i Pobrzeża Gdańskiego.

Dzisiaj grzeje: 1. Zapadła decyzja. Wprowadzono obowiązkową kwarantannę dla części Polaków
2. Wiele osób nie miało pojęcia. Chodzi o ojca Beaty Szydło

3. Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje wielki Polak

Choć okratek, zwany też "palcami diabła", ma bardzo intensywny i odpychający zapach padliny, jest grzybem jadalnym. To właśnie jego zapach sprawia, że wiele osób uznaje go za trujący. Niektóre kraje zaliczają go nawet do gatunku grzybów będących pod ochroną. Zapach okratka porównuje się do zapachu gnijącego mięsa. Jeśli uda wam się go spotkać, lepiej jednak się nieco oddalić. Chyba że jesteście fanami mocnych wrażeń i bardzo chcecie zrobić ciekawe zdjęcie na Instagrama.

Źródło: Twitter/Grzegorz Brzęczka

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kolejna wpadka Filipa Chajzera. Na wizji padły niewybredne komentarze, widzowie mają już dość
  2. Dramatyczna wiadomość z samego rana. 25-letnia gwiazda zmarła w swoim mieszkaniu, popełniła samobójstwo
  3. Widzowie TVN nie wierzyli własnym oczom. Wszystko poszło na żywo
  4. Był na grzybach, kiedy poczuł okropny odór. Natrafił na "palce diabła", zdjęcia błyskawicznie obiegły sieć
  5. Zdjęcie wszystko ujawniło, nie ma wątpliwości. Nikt nie wiedział o tajemnicy Szymona Majewskiego
  6. Widzowie oglądali program "Sędzia Anna Maria Wesołowska", ale nic nie podejrzewali. Właśnie ujawniono zatrważającą prawdę
  7. Wypłacając pieniądze z bankomatu możesz się mocno zdziwić. Czekają duże zmiany przy wypłatach     
  8. Porażające sceny w Biedronce, nie żyje 61-letni mężczyzna. Sklep od razu został zamknięty
  9. Nastoletnia matka rzuciła się z budynku szpitala. W ramionach trzymała 5-miesięczne dziecko

Źródło: Noizz, Popularne

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News