Znalazł największego grzyba na świecie. Waży tyle, co dorosły człowiek, widok zapiera dech w piersiach

Znalazł największego grzyba na świecie. Waży tyle, co dorosły człowiek, widok zapiera dech w piersiach

Grzyby to bez wątpienia nasze dobro narodowe, choć akurat tym razem to nie Polakowi udało się znaleźć prawdziwego giganta. Hiszpan znalazł największego grzyba na świecie, jego rozmiar szokuje.

Grzyby to nasze dobro narodowe.Polscy grzybiarze mogą tylko pozazdrościć okazu, jaki znalazł hiszpański szef kuchni, Sergio Martínez Valledor. To największy grzyb na świecie, a jego rozmiar jest niewiarygodny. Waży tyle, ile dorosły człowiek. Zdjęcia robią niesamowite wrażenie nie tylko na zapalonych grzybiarzach.

Grzyby potrzebne mu były do nowych dań

Sergio Martínez Valledorto to hiszpański szef kuchni. Jest wielbicielem grzybów, lubi stosować je w swoich potrawach. W celu znalezienia inspiracji w komponowaniu kolejnych dań, wybrał się na spacer do lasu. Nie spodziewał się, że wróci z tak wspaniałym okazem.

Kucharz natrafił na prawdziwego olbrzyma. Grzyb był przytwierdzony do pnia drzewa. Sergio postanowił zabrać go do domu, jednak nie było to wcale takie łatwe, ze względu właśnie na jego rozmiary. Długo zastanawiał się, jak to zrobić. W końcu, z pomocą kolegów, udało mu się oderwać go od drzewa i zanieść do bagażnika. Był tak ogromny, że umieszczenie go w aucie wymagało położenia tylnych siedzeń.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Grzyby przyciągają do lasów coraz więcej zbieraczy

Po oficjalnym zważeniu okazało się, że grzyb waży 68,8 kilograma. To przeciętna waga dorosłego człowieka. Okaz ten to aktualnie największy grzyb na świecie. Jak podaje serwis "León Noticias", przebił poprzedni rekord zarejestrowany w Księdze rekordów Guinnessa o 23 kilogramy. 

Dzisiaj grzeje: 1. Na pogrzeb Anny Jantar przyszło aż 40 tysięcy Polaków. To, jak wygląda jej grób dziś jest nie do uwierzenia
2. Kiedy strażacy odkopali 9-letnią dziewczynkę, już nie żyła. Ale to, co znaleźli pod jej ciałem, ścisnęło ich za gardło

Sergio był przekonany, że to żółciak siarkowy. Grzyb ten ma wyjątkowe wartości kulinarne, a po odpowiednim przyrządzeniu smakuje zupełnie jak kurczak. To bardzo cieszyło kucharza, który już planował swoje nowe dania, których głównym składnikiem miał być znaleziony przez niego okaz. Jednak dokładna analiza wykazała, że jednak jej w błędzie. Jego znalezisko to wachlarzowiec olbrzymi. To również grzyb jadalny, jednak można spożywać tylko jego młode owocniki. Ostatecznie ten wyjątkowo wielki okaz został zutylizowany.

Fot. Facebook / La Noche de COPE

Najlepsze newsy dnia:

  1. Lidl w sobotę przeżyje szturm. Sieciówka rzuci prawdziwy HIT
  2. Gdy panna młoda weszła do kościoła goście zaniemówili. Nawet ksiądz był zniesmaczony tym, co zobaczył
  3. Kamila poczuła ból w lewej nodze. Gdyby nie szybka reakcja, już by nie żyła
  4. Znaki zodiaku, które powinny uważać w długi weekend. 3 z nich będą miały wyjątkowego pecha
  5. Samolot spadł na dom Polaków, wbił się aż do piwnicy. Pilot zginął w męczarniach, rodzina straciła wszystko

źródło: haps

Następny artykuł