Grzyb śmiertelnie trujący
Pixabay satynek
Joanna Szwalikowska - 11 Października 2020

Grzyb jest jadalny, jednak po wypiciu określonego napoju staje się śmiertelnie trujący. Wiemy, na co uważać

Grzyb jest jadalny, wystarczy jednak po jego zjedzeniu spożyć konkretny napój i pojawią silne objawy zatrucia, mogące doprowadzić nawet do śmierci. Nie można go pić nawet kilka dni po spożyciu grzyba. Na co powinniśmy uważać? Lasy Państwowe opublikowały ostrzeżenie.

Grzyb, który jest jadalny, zmienia swoje właściwości po spożyciu konkretnego napoju. Lasy Państwowe opublikowały na Facebooku ostrzeżenie dotyczące czernidłaka. Jak wygląda? Na co trzeba szczególnie uważać, aby nie stać się ofiarą silnego zatrucia i nie narażać zarówno zdrowia, jak i życia?

TVN, pomarańczowe ostrzeżeniaZacznie się dziś wieczorem, apogeum nastąpi we wtorek. TVN alarmuje, wydano pomarańczowe ostrzeżeniaCzytaj dalej

Grzyb jest jadalny, wystarczy wypić jednak konkretny napój i może wywołać silne objawy zatrucia

Lasy Państwowe opublikowały w mediach społecznościowych zdjęcie grzyba nazywanego czernidłakiem. Opublikowane zdjęcia przedstawiają okaz w fazie rozpadu, autorką fotografii jest Dorota Wólczyńska. Łacińska nazwa grzyba to Coprinopsis atramentaria. Jest to gatunek wyjątkowo niebezpieczny, ponieważ w połączeniu z niektórymi napojami, może powodować silne zatrucie.

- Nie bez powodu używany był jako substytut atramentu – rozpada się na czarne krople, przyznacie, że na fotografii czarno-białej wygląda to jak rzeźba lub odlew. Te krople to masa z zarodnikami, które są czarnej barwy, w odróżnieniu od młodych owocników, białych lub różowawych - napisano na profilu Lasów Państwowych na Facebooku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ŚlubTeściowa dała zięciowi na ślubie karteczkę. Kiedy umarła, zdradził żonie jej zapierającą dech treśćCzytaj dalej

Czernidłak jest spotykany jesienią. Występuje na trawnikach, łąkach, przydrożach, w parkach, czasami również w lasach. Młode okazy mają kolor biały. Są jadalne, jednak pod żadnym pozorem nie można po jego spożyciu pić alkoholu, nawet 3 dni po jego zjedzeniu.

- Otóż to grzyb nawet gdy jadalny, to tylko warunkowo, gdyż nie wolno równocześnie z konsumpcją grzyba spożywać alkoholu – w połączeniu z nim daje objawy zatrucia - poinformowały Lasy Państwowe. Objawy pojawiają się już po 15-30 minutach od wypicia trunku. Mogą być to: zaczerwienia na skórze twarzy oraz klatki piersiowej, wymioty, ból głowy, przyspieszone bicie serca i tętno. W przypadku osób cierpiących na choroby serca, może przynieść skutki śmiertelne.

Dzisiaj grzeje:

1. Profesor wprost przyznał, ile jeszcze potrwa epidemia. Nie ukrywał fatalnych wiadomości

2. Rozpacz, trwa pilna akcja ratunkowa. ”Możemy potwierdzić trzecią ofiarę”’

3. Niewiarygodne, ile na swoim zwycięstwie zarobiła Iga Świątek. Kwota trudna do wyobrażenia

- Dawniej sprytne małżonki używały tego fortelu na "zachęcenie" mężów do porzucenia nałogu alkoholowego… - dodały Lasy Państwowe w formie ciekawostki. Zdecydowanie nie polecamy jednak tej metody. Zdecydowanie bezpieczniej będzie unikać tego grzyba lub zwyczajnie nie pić alkoholu po jego spożyciu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Afera po programie "W tyle wizji" na TVP Info. Gość dostał "groźby karalne", ruszyła fala krytyki
  2. Jarosław Bieniuk wciąż tęskni za zmarłą żoną. Internauci dostrzegli szczegół, który mówi wszystko (FOTO)
  3. Wszystko poszło na żywo w Polsacie. Polacy dowiedzieli się właśnie, co ma wydarzyć się za kilka tygodni
  4. Właśnie wykryto nowe, ogromne ognisko zakażeń w Polsce. Bardzo przykre informacje
  5. Lekarz odmówił umierającemu pacjentowi pomocy. Skandal i olbrzymia afera w polskim szpitalu
  6. Pokazała zdjęcie w bikini i rozpętała burzę, sama Kukulska nie przebierała w słowach. Mało kto wie, że gwiazda pasjonuje się gotowaniem

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: o2

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News