Schetyna
wikimedia.org/Michał Józefaciuk
Wiadomości Pikio - 20 Stycznia 2019

Awantura po słowach Schetyny po pogrzebie Adamowicza

Grzegorz Schetyna uważany jest za lidera opozycji. Po pozbyciu się przeszkód ze strony innych sił politycznych przeciwnych PiS, mógł spokojnie nazwać się przywódcą ruchu antyrządowego. Praktyka pokazała jednak, że polityk ten wcale nie jest rasowym liderem, a jego polityka daleka jest od tej, którą można nazwać "skuteczną".

Grzegorz Schetyna o tym, jak bardzo potrafi dzielić społeczeństwo i wzbudzać negatywne emocje, mógł przekonać się po pogrzebie prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Przypomnijmy, że ten został zamordowany w skutek śmiertelnego pchnięcia nożem, a jego pogrzeb odbył się w sobotę w Bazylice Mariackiej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku. Na uroczystości pogrzebowej obecny był i sam Grzegorz Schetyna, lider PO, wskazywany na lidera opozycji. Do niego także odniósł się dziennikarz TVN24, który zapytał go o słowa ojca Ludwika Wiśniewskiego, który przemawiał podczas pogrzebu. Odpowiedź Schetyny mocno podzieliła społeczeństwo i wywołała burzę wśród polskich wyborców.

Grzegorz Schetyna odcina się od mowy nienawiści

Podczas pogrzebu Pawła Adamowicza w sobotę mocne przemówienie dał dominikanin, ojciec Ludwik Wiśniewski. Ten wyraźnie zaznaczył, że mowa nienawiści w Polsce i podsycanie wojny polsko-polskiej powinno zostać zatrzymane. Nie tylko w Sejmie, ale i w szkołach, na ulicach, w internecie, w mediach i wielu innych miejscach. - W ostatnich dniach wielu ludzi próbowało formułować to przesłanie, które wynika ze śmierci Pawła, i ja tu dzisiaj jestem przekonany, że Paweł chce, Paweł, który jest już u Boga, chce, abym wypowiedział następujące słowa: trzeba skończyć z nienawiścią, trzeba skończyć z nienawistnym językiem, trzeba skończyć z pogardą, trzeba skończyć z bezpodstawnym oskarżaniem innych. Nie będziemy dłużej obojętni na panoszącą się truciznę nienawiści na ulicach, w mediach, w internecie, w szkołach, w parlamencie, a także w Kościele - mówił Wiśniewski. O te słowa zapytany został Grzegorz Schetyna po pogrzebie Pawła Adamowicza. Polityka zapytano o to, jak ustosunkowuje się do wezwania Ludwika Wiśniewskiego. Lider PO odpowiedział dwukrotnie, ten apel był kierowany do "tych, którzy spowodowali tę sytuację". Wyraźnie odciął się tym samym od tego, że jest współwinny istnienia takiej, a nie innej debaty politycznej w Polsce.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
WróżbaBeata Szydło odejdzie na zawsze? Szokujące wróżby dla polityków na 2019 rokCzytaj dalej

Ogromne kontrowersje w sieci

Jednoznaczne odsunięcie od siebie odpowiedzialności zostało bardzo negatywnie odebrane przez wyborców. Nie brak Polaków, którzy wskazują, że Grzegorz Schetyna popełnił kolejną wpadkę, których nie brak w jego politycznej karierze, a która cieniem rzuci się na jego postać. - Smutne, że GS nie odniósł słów ojca Wiśniewskiego do siebie - napisał Kamil Dziubka, dziennikarz Onet.pl. - Grzegorz Schetyna musi odejść. Szybko. Im szybciej, tym lepiej - skomentował Piotr Czuban. - Mam nadzieję, że wkrótce o. Wiśniewski wyjaśni, że jego wezwanie do zaprzestania z nienawiścią, nienawistnym językiem i bezpodstawnym oskarżaniem innych było adresowane do wszystkich, którzy się tego dopuszczają bez względu na barwy partyjne - podsumował wypowiedź Schetyny Paweł Książyk. To tylko najłagodniejsze z komentarzy dotyczących wypowiedzi Schetyny. Co ciekawe, znaleźć można także i te, biorące Schetynę w obronę. Tacy komentatorzy wskazują, że to wyłącznie PiS winne jest szerzeniu nienawiści w Polsce. Jednym z nich jest Przemysław Szubartowicz, były dziennikarz TVP. - Państwu się naprawdę wydaje, że Schetyna i ktokolwiek z opozycji powinien odnosić słowa ojca Wiśniewskiego do siebie? Przecież to żałosny absurd. 4. rok trwa instytucjonalne szczucie ze strony władzy, a nie odwrotnie. Symetryzm jest największą klęską polskiej debaty publicznej - stwierdził dziennikarz. Słowa Szubartowicza zostały skrytykowane, a awantura szybko rozgorzała ze zdwojoną mocą. Komentatorzy zarzucali byłemu pracownikowi TVP oraz Schetynie, że ci szybko przywracają swoimi słowami stary stan rzeczy, sprzed śmierci Pawła Adamowicza. Nie brak wśród krytyki oskarżeń pod adresem Szubartowicza, jakoby ten szerzył symetryzm i sam podsycał agresywną już i tak wojnę polsko-polską.ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Paweł Adamowicz był wyjątkowym prezydentem. Wzruszające zdjęcia pokazują, jak żył
  2. Ile lat ma Jarosław Kaczyński? Wiek już wkrótce może zmusić go do odejścia z polityki
  3. Bomba emocji w przemowie, Jurek Owsiak ZNÓW prezesem WOŚP! "Gram dalej!"
  4. Córka prezydenta jest oszałamiająco PIĘKNA! Aż trudno uwierzyć, co robi ze swoim życiem
  5. Ile zarabia Grażyna Torbicka? Zarobki dziennikarki przyprawią was o ZAWRÓT GŁOWY!
 
Krzysztof Jackowski8 spełnionych wizji Krzysztofa Jackowskiego [ZOBACZ!]Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News