OFICJALNE: Grzegorz Schetyna rozbił Koalicję Obywatelską tuż przed wyborami. "Nie będziemy już uczestniczyć"

OFICJALNE: Grzegorz Schetyna rozbił Koalicję Obywatelską tuż przed wyborami. "Nie będziemy już uczestniczyć" Źródło: screen youtube.com/Telewizja Republika

Grzegorz Schetyna ogłosił już, jak będzie wyglądać Koalicja Obywatelska podczas jesiennych wyborów parlamentarnych. Co więcej, lider PO ogłosił również już pierwsze plany dotyczące rozmieszczenia kandydatów na kartach do głosowania.

Grzegorz Schetyna, widząc wyniki ostatnich wyborów, które dotyczyły naszych reprezentantów w Parlamencie Europejskim, musiał podjąć drastyczne kroki, jeżeli chce do siebie przekonać większą ilość wyborców. Nie da się ukryć, że PiS cały czas czuje się pewne swojej pozycji i partia Jarosława Kaczyńskiego również teraz idzie po zwycięstwo. Dlatego też lider PO postanowił znacząco zmienić skład Koalicji Obywatelskiej.

O tym, że Koalicję Obywatelską będą czekały zmiany, jeżeli chodzi o partie do niej przynależące, mówiono jeszcze przed wyborami do PE. Jednak mimo to wciąż było słychać głosy, że koalicja partyjna może utrzymać się w takiej postaci również w wyborach parlamentarnych. Teraz Grzegorz Schetyna rozwiał wszelkie wątpliwości.

Grzegorz Schetyna ogłosił rozbicie Koalicji Obywatelskiej

Co prawda lider PO nie zamierza walczyć z PiS-em samemu, jednak wiemy już, że koalicję opuści SLD i PSL. Jednak PO wciąż ma sprzymierzeńców w postaci Nowoczesnej i Inicjatywy Polskiej, to lider partii nie chce już wchodzić w żadne koalicje partyjne. Jednocześnie podkreślił, że szeregi KO zasilą eksperci, a także samorządowcy.

 - Do wyborów wspólnie pójdą PO, Nowoczesna i Inicjatywa Polska. KO zostanie rozszerzona o społeczników, ekspertów i samorządowców. Nie będzie koalicji partyjnej. W partyjnych transakcjach nie będziemy już uczestniczyć - mówił Grzegorz Schetyna.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W swojej dalszej wypowiedzi Schetyna zaznaczył, że na jego listach znajdzie się, aż 20% osób, które do tej pory nie brały udziału w polityce parlamentarnej. Mają to być działacze społeczni, samorządowcy, którym przyznane zostanie 5, 10 oraz ostanie miejsce na każdej z list.

 - Idziemy do wyborów jako Koalicja Obywatelska. Chcemy otworzyć nasze listy o ludzi aktywnych, społeczników, ekspertów. 20 proc. miejsc na listach przeznaczymy dla tych, którzy dotychczas nie uczestniczyli w polityce parlamentarnej. Chcemy 5,10 i ostatnie miejsca na listach przeznaczyć dla samorządowców - dodaje lider PO.

Nie da się ukryć, że postawienie w dużej mierze, a na osoby niezwiązane do tej pory z Sejmem jest bardzo odważne ze strony Schetyny. Jednocześnie w społeczeństwie często słyszymy, że wśród naszej władzy cały czas widać te same twarze, więc wystawienie zupełnie nowych osób w wyborach może się opłacić.

  1. Ukochana przez Polaków aktorka przeszła operację plastyczną. Twarz 57-latki jest nie do poznania, wygląda koszmarnie. Co z jej karierą?
  2. Zmarła żona aktora "Barw Szczęścia". Dramatyczne choroba zabrała mu ukochaną, wstrząsające fakty
  3. 12-letni Dawid nie żyje. Powiedziano matce, że się utopił, ale ta odkryła przerażającą prawdę
  4. Gdy 19-latkę gwałcił jedenasty mężczyzna, nie miała już sił. Ale to jeszcze nie był koniec gwałtu
  5. Ekspert zdradził, dlaczego jego zdaniem ojciec zamordował Dawidka. Powód jest więcej niż przerażający
  6. Porażające informacje Polsatu. 10 osób nie żyje, kolejne 10 w stanie krytycznym, 25 rannych
  7. Nie żyje najbardziej samotny człowiek świata. Przez 11 lat nikt nie zauważył jego śmierci

 

źródło: Na Temat

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu