Kościół: Za te grzechy miliony zwykłych Polaków trafią do piekła

Kościół: Za te grzechy miliony zwykłych Polaków trafią do piekła Źródło: Fot. Pexels

Katolicy koniecznie powinni zapoznać się z tymi informacjami. Czy wiesz, że za te grzechy nie otrzymasz rozgrzeszenia nawet po wyznaniu szczerego żalu?

Spowiedź pełni bardzo ważną funkcję w życiu każdego wierzącego człowieka. Jak się jednak okazuje, nie zawsze jest ona skuteczna, a przystąpienie do Komunii ze świadomością zatajenia grzechu stanowi przecież świętokradztwo. Warto więc zapoznać się z listą grzechów, za którą nie otrzymamy rozgrzeszenia. W niektórych przypadkach możemy się o nie ubiegać, jednak jest to bardzo złożona procedura.

Grzechy, których nie możemy popełniać

Oto winy bez możliwości odpuszczenia w czasie spowiedzi: życie w konkubinacie, pozostawanie w nowym związku bez unieważnienia poprzedniego małżeństwa, zabójstwo własnego dziecka, aborcja, próby zawarcia małżeństwa przez księdza lub osobę zakonną, grzechy popełnione przeciwko Duchowi Świętemu oraz przyjęcie przez księdza sakry biskupiej, gdy nie zgodzi się na to papież. ZOBACZ TAKŻE: Andrzej Duda szczerze o swoim małżeństwie. „Nie mieliśmy nic”

Lista się wydłuża

Warto pamiętać także o grzechach, które może nam odpuścić jedynie biskup lub ktoś blisko związany z Watykanem. Są to: apostazja, pobicie lub zabójstwo biskupa tudzież papieża,  świętokradztwo, zdradzenie tajemnicy spowiedzi, a także usiłowanie odprawiania mszy lub udzielenia rozgrzeszenia przez osobę bez święceń kapłańskich. ZOBACZ TAKŻE: Źle z Marylą Rodowicz! Piosenkarka musiała odwołać koncert
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News