NIGDY nie lekceważ tych objawów! Od stycznia 118 Polaków zmarło na grypę

NIGDY nie lekceważ tych objawów! Od stycznia 118 Polaków zmarło na grypę Źródło: fot. pixabay.com/sweetlouise

Grypa jest chorobą, którą już nie raz każdy z nas przechodził. Jednak wiele osób ją lekceważy, a to może skończyć się prawdziwą tragedią.

Grypa jak co roku atakuje, jednak 2019 jest dla niej bardzo łaskawy w przeciwieństwie do nas. W okresie od 16 do 22 marca 2019 roku odnotowano ponad 133 tysiące podejrzeń zachorowania na grypę. Co prawda, jest to mniejsza ilość niż w ubiegłym roku, ale wiele osób przeraża zupełnie inna statystyka. Chodzi mianowicie o ilość zgonów wywołanych powikłaniami po tej chorobie, które są znacznie bardziej niebezpieczne niż sama grypa.

Grypa nie odpuszcza

Sezon grypowy, czyli okres największej ilości zachorowań na tę dolegliwość liczony jest do września do kwietnia następnego roku. Niestety wirus ten tak szybko się zmienia, że naukowcy nie są w stanie wyprodukować szczepionki, która dawałaby nam pewność, że nie zachorujemy. Jednak nie oznacza to, że nie należy się szczepić na grypę, ponieważ podanie szczepionki zmniejsza prawdopodobieństwo zachorowania oraz sprawia, że przebieg choroby będzie łagodniejszy.

Jest to ważne, szczególnie jeżeli chodzi o dzieci oraz osoby starsze, ponieważ to one najgorzej znoszą grypę. Jednak trzeba pamiętać, że jest ona niebezpieczna dla każdego z nas i objawów choroby nie można lekceważyć. Od początku 2019 roku z powodu grypy zmarło aż 118 osób.

Dlatego, jeżeli odczuwasz bóle mięśni, stawów i głowy, a także uporczywy suchy kaszel to natychmiast skontaktuj się z lekarzem i przede wszystkim nie przerywaj leczenia, kiedy poczujesz się lepiej. Pamiętaj, że twój organizm jest osłabiony chorobą, a chwilowe poczucie lepszego stanu wywołane jest skutecznym działaniem leków. Jeżeli w tym momencie przerwiesz leczenie, to narażasz się na dłuższe chorowanie oraz bardzo groźne powikłania, które nierzadko wymagają hospitalizacji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dodatkowo wbrew powszechnemu przekonaniu, to wcale nie zimno odpowiada za chorobę, a wirus. Dlatego na grypę można zachorować niezależnie od pory roku. Fakt, że najczęściej chorujemy jesienią, zimą i na początku wiosny jest wywołany tym, że z powodu niższych temperatur spędzamy więcej czasu w domach z innymi ludźmi, od których możemy się zarazić. Dodatkowo w tym okresie panują lepsze warunki do rozwijania się wirusa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Legendarny polski aktor zginął tragicznie na dworcu kolejowym. To była największa strata dla polskiego kina
  2. Miażdżące wyznanie Agnieszki Woźniak-Starak o rodzeniu dzieci! Miliony Polaków zmiesza ją z błotem!
  3. Krystyna Pawłowicz śmieszkuje sobie z internautami. Rozmawiali o desce klozetowej
  4. TVP przekazało tragiczną informację. Nie żyje 60 osób, właśnie schwytano sprawcę
  5. Wiemy kiedy i dla kogo będzie 13 emerytura. Haniebne słowa Kaczyńskiego
  6. TVN upokorzony na oczach całej Polski. Do akcji wkroczyła policja

 

źródło: TVN24

Następny artykuł