W Azji wykryto 4 nowe ogniska epidemiczne ptasiej grypy. Teren w promieniu 7 km odcięty

W Azji wykryto 4 nowe ogniska epidemiczne ptasiej grypy. Teren w promieniu 7 km odcięty Źródło: Wikimedia Commons/CDC Global

Grypa to kolejny wirus, który atakuje w Azji. Zgodnie z najnowszymi informacjami pojawiły się cztery nowe ogniska epidemiczne.

Ptasia grypa pojawiła się właśnie w Azji. Zgodnie z informacjami, które napływają zza granicy, pojawiły się cztery ogniska epidemiczne. W Azji od lutego trwa walka z koronawirusem, dziś wykryto ogniska groźnego wirusa H5N6. Kraje, w których pojawiły się pierwsze ogniska wirusa to Indie i Filipiny. 

Ptasia grypa w Azji. Trzy ogniska w Indiach

Indie i Filipiny to miejsca, gdzie pojawiły się pierwsze ogniska groźnego H5N6. W Indiach wystąpiły w trzech miejscach. Zagraniczne media donoszą, że wirus został wykryty u ptaków z hodowli w mieście Parappanangadi. Miejscowe władze już rozpoczęły działania, które mają zahamować rozprzestrzenianie się wirusa. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Izolacją objęte zostały hodowle oraz graniczące z nimi tereny. Zapobiegawczo zabitych zostało 4 tysiące kurczaków i kaczek. W 2020 roku w Indiach już na początku marca w Kodiathoor pojawiły się dwa ogniska choroby.

- Odcięciu i obserwacji poddaliśmy teren w promienia 7km od ogniska choroby. Musimy mieć pewność, że wirus nie przeniesie się w kolejne miejsca - powiedział William Dar, przedstawiciel władz regionu.

Problem na Filipinach. Ptasia grypa H5N6 H5N6

Jedno z ognisk ptasiej grypy zostało także zlokalizowane na Filipinach. Zgodnie z badaniami, które już udało się przeprowadzić, wykryto wirusa H5N6 wśród zwierząt hodowanych w mieście Jean. W mediach pojawiła się wiadomość, że doszło tam do zabicia 12 tysięcy przepiórek. Ciała ptaków zostały poddane utylizacji, qaby grypa dalej się nie rozprzestrzeniała. 

Dzisiaj grzeje: 1. Pękła kolejna bariera. Właśnie wzrósł bilans zakażeń koronawirusem w Polsce

2. Polizała deskę w publicznej toalecie. Blogerka uznała, że jest „zbyt piękna i bogata”, by się zarazić

Ptasia grypa może przenosić się na ludzi. Występuje ryzyko, że w przypadku kontaktu z zarażonymi zwierzętami dojdzie do zarażenia. Znane są przypadki śmierci osób, u których wystąpiła ptasia grypa.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pacjent zero już dziś zostanie wypisany ze szpitala. Mężczyzna jest już w pełni zdrowy
  2. Jerzy Brzęczek nie poprowadzi Polski na Euro? Zaskakujące słowa prezesa PZPN
  3. Oburzające zachowanie sklepów, żerują na koronawirusie. Rząd podejmuje zdecydowane kroki
  4. Komunikat dla wszystkich klientów Żabki. Sieć sklepów podejmuje ważne kroki
  5. Filip Chajzer pokazał powalające nagranie z Lasu Kabackiego. Ręce opadają, widok odbiera mowę
  6. Oficjalny komunikat WHO. Organizacja przestrzega przed stosowaniem popularnego środka przeciwbólowego

źródło: o2

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News