Grycan ofiarą zakazu handlu w niedziele. Popularna lodziarnia zamknie lokale w centrach handlowych?

Grycan ofiarą zakazu handlu w niedziele. Popularna lodziarnia zamknie lokale w centrach handlowych? Źródło: grycan.pl

Grycan od lat cieszą się dużą popularnością wśród Polaków. Lody zyskały uznanie wielu konsumentów ze względu na swój wyjątkowy smak i mało kto wyobraża sobie spacer po galerii handlowej bez rożka tej marki w dłoni. Wszystko może się niedługo zmienić przez zakaz handlu w niedzielę.

Grycan słynie z lodów i słodkich przekąsek uwielbianych nie tylko przez dzieci. Przez lata działalności firma nie skarżyła się na problemy, a wręcz przeciwnie, radziła sobie doskonale. Wszystko zmienił zakaz handlu w trzy niedziele miesiąca. Zmiana ma fatalne skutki dla firmy, która już teraz zmieniła swoje plany na dalsze inwestycje.

Grycan cierpi z powodu niedziel z zakazem handlu. Firma odnotowała straty

Większość lokali sieci Grycan mieści się w galeriach handlowych. Do tej pory wybór lokacji był bardzo trafny, a właściciel cieszył z ogromnych zysków. Wszystko zmieniło się, gdy wprowadzono zakaz handlu w niedziele. 

Punkty gastronomiczne mają prawo być otwarte w każdy dzień. To jednak nie poprawia sytuacji lokali w centrach handlowych, które w niedziele świecą pustkami. Właściciele kawiarni i restauracji mogą liczyć jedynie na osoby, które zdecydowały się na wyjście do kina, jednak ci najczęściej decydują się na zakup przekąsek typowych dla seansów. Inni klienci nie zaglądają do pustych galerii.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Mamy dużo mniejsze obroty i musimy bronić się, żeby wystarczyło na czynsz. Walczymy w firmie o to, żeby nie zwalniać ludzi i nie robić restrukturyzacji, bo mamy doskonałych pracowników. Staramy się dać im inne stanowiska pracy. W niedziele zatrudnialiśmy wielu studentów. Niestety, teraz już nie przyjmujemy ich do pracy - powiedział Zbigniew Grycan.

Słynna lodziarnia zamknie swoje lokale? Straty są zbyt duże

Właściciel firmy już teraz jest zmuszony ograniczyć swoje plany inwestycyjne na lokale w centrach handlowych. Sytuacja jest trudna, jednak marka Grycan wciąż stara się uporać z problemami w najmniej kłopotliwy dla klientów sposób -optymalizuje koszty i na bieżąco analizuje wyniki poszczególnych lokalizacji, tak aby znaleźć najlepsze rozwiązanie pozwalające na zachowanie sieci lodziarnio-kawiarni w obecnym kształcie. Klienci obawiają się, że firma zdecyduje się zamknąć lokale w centrach handlowych, jednak sam właściciel sieci traktuje to rozwiązanie jako ostateczność. Powstrzymują go zobowiązania wynikające z umów, a także troska o dobro klientów.

- Jesteśmy zobligowani umowami, ale gdy ich terminy będą się kończyć, będziemy zamykać punkty w centrach handlowych. Już zostały zamknięte dwa - oznajmia mężczyzna.

Zakaz handlu w niedzielę zmusił biznesmena do zmiany całej strategii firmy. Los marki Grycan może wkrótce podzielić o wiele więcej przedsiębiorstw, które tracą na ustawie, wprowadzonej przez "dobrą zmianę".

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Bogumiła Wander dziś. Wygląda gwiazdy, budzi emocje wśród fanów
  2. Gdzie mieszka Edyta Wojtczak? Jej mieszkanie zupełnie nie przypomina apartamentu wielkiej gwiazdy
  3. To jedyna taka niedziela w marcu. Dzisiejsze promocje Lidla zwalą Was z nóg
  4. Lekarze nie mają dobrych wieści. Mistrz Polski miał dramatyczny wypadek, jest w śpiączce
  5. Syn Bachledy-Curuś i Colina Farrella rośnie na niesamowicie przystojnego mężczyznę. Wykapana mama (Zdjęcia)
  6. TVN poinformował właśnie o okropnej tragedii. Nie żyje 26 osób, spłonęły żywcem uwięzione w budynku

Źródło: Pudelek 
 
 
 

Następny artykuł