Gruzińskie organy ścigania aresztowały dwie osoby w związku ze skandalem z seks taśmami. Na nagraniach zostały uwiecznione intymne kontakty jednych z najważniejszych polityków w kraju.

Dwójka aresztowanych mężczyzn – były minister spraw wewnętrznych Zurab Jamalashvili oraz prawnik Irakli Pkhaladze – jest podejrzanych o nielegalne rozpowszechnianie nagrania, na którym jedni z najważniejszych polityków w kraju uprawiają seks. Kompromitujące materiały zostały zamieszczone w sieci tuż przed rozpoczynającą się w Gruzji kampanią wyborczą. Organy ścigania dotarły do podejrzanych dzięki adresom IP.

Jedno z upublicznionych nagrań ukazuje parlamentarzystkę partii Wolnych Demokratów uprawiającą seks z mężczyzną, który nie jest jej mężem. Jak z kolei twierdzili – wówczas jeszcze anonimowi szantażyści – aresztowani, byli oni w posiadaniu kilku nagrań z udziałem polityków rządzącej koalicji, politykiem opozycji i dziennikarzem.

Mężczyźni szantażowali polityków nagranych podczas uprawiania seksu, grożąc im że opublikują więcej materiałów z ich udziałem jeśli nie zrezygnują ze swoich stanowisk i startu w wyborach.

Aresztowani mężczyźni nie przyznają się do zarzucanych im czynów.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: bbc

...

Zobacz również