Groził Polsce, spalili go miotaczem ognia (video)

Groził Polsce, spalili go miotaczem ognia (video) Źródło: fot. wikimedia

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych przywódców separatystów walczących z ukraińską armią na wschodzie kraju zginął w środę w wyniku - najprawdopodobniej - zamachu. O mężczyźnie było głośno w mediach w Polsce głównie za sprawą gróźb jakie kierował pod adresem naszego kraju.

Jak poinformowała w środę rano powiązana z donieckimi separatystami agencja prasowa DAN - Mychajło Tołstych, znany bardziej pod swoim pseudonimem "Giwi" stracił życie w wyniku najprawdopodobniej zamachu.

 - Dziś (w środę) o godzinie 6.12 w wyniku aktu terrorystycznego zginął bohater DRL, dowódca batalionu "Somali", pułkownik Mychajło Tołstych, znany jako "Giwi". Jest to kontynuacja wojny terrorystycznej, wszczętej przez kijowską juntę przeciwko Donbasowi - czytamy w komunikacie wydanym przez separatystów.

Ponadto, jak przekonuje były minister obrony Donieckiej Republiki Ludowej Igor Striełkow, przeciwko Giwiemu miano użyć miotacza ognia.

O przywódcy donieckich separatystów zrobiło się głośno w polskich mediach po tym jak najpierw oskarżył polskie władze o militarne wsparcie ukraińskiej armii a potem zagroził, że gdy już dotrą do polskiej granicy i ją przekroczą to wybiją wszystkich Polaków co do jednego.

Giwi "światową sławę" zyskał głównie dzięki poniższemu nagraniu.

https://www.youtube.com/watch?v=FD15bxM3mTc  

bh

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News