Polskie prawo dotyczące  broni jest wyjątkowo restrykcyjne. Za jej nielegalne posiadanie grozi nawet osiem lat więzienia, a właśnie taki zarzut usłyszał 35-latek z Kazimierzy Wielkiej. 

– Wczoraj funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kazimierzy Wielkiej zatrzymali 35-letniego mężczyznę, mieszkańca powiatu kazimierskiego, który posiadał broń palną bez wymaganego zezwolenia.

Kazimierscy policjanci otrzymali informację, że w jednej z pobliskich miejscowości 35-letni  mężczyzna może posiadać broń palną bez wymaganego zezwolenia. Wczoraj mundurowi w trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych ujawnili rewolwer pochodzący  najprawdopodobniej z czasów II Wojny Światowej. 35-letni mężczyzna twierdzi, że znalazł przedmiot dwa tygodnie wcześniej podczas wykonywania prac ziemnych. Znalezisko zabrał do domu z zamiarem oczyszczenia i umieszczenia w witrynie meblościanki.

Teraz na temat ujawnionej jednostki broni wypowie się biegły. Mężczyźnie posiadanie broni palnej bez zezwolenia grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. – czytamy na oficjalnej stronie świętokrzyskiej policji. Cała sprawa brzmi dość poważnie, a przynajmniej do momentu, w którym czytelnik zapozna się z dołączonym do oświadczenia zdjęciem „broni”.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

...

Zobacz również