Gromy na byłego polskiego ministra po zamachu w Londynie

Podczas zamachu wiele osób nagrywało telefonami przerażające obrazy: ludzi tratowanych przez samochód, rannych leżących w kałużach krwi. Pośród wielu relacji z wydarzeń na Moście Westminsterskim i w brytyjskim parlamencie jedna wzbudziła szczególne oburzenie. Jest to relacja byłego polskiego ministra.

W chwili zamachu na Moście znajdował się Radosław Sikorski, były marszałek sejmu i minister w rządach PiS i PO. Po przejechaniu terrorysty wyciągnął telefon i nagrał leżącego na drodze rannego i gromadzących się wokół niego ludzi niosących pomoc. Filmik wrzucił na twittera, następnie zaczęły go podawać liczne portale informacyjne.

Nie spotkało się to jednak z aprobatą widzów i internautów. Wręcz przeciwnie. Radosław Sikorski został odsądzonny od czci i wiary za to, że w chwili tak wielkiej tragedii - zamiast nieść pomoc - pomyślał tylko o wyciągnięciu smartfona i nakręceniu wideo.

Został też natychmiast porównany do innego wysoko postawionego urzędnika - brytyjskiego wiceministra Tobiasa Ellwooda, który w trakcie zamachu rzucił się na pomoc rannemu policjantowi i do chwili przyjazdu ambulansu próbował przywrócić akcję serca. Sikorskiego może usprawiedliwiać to, że, w przeciwieństwie do Ellwooda, nie był żołnierzem.

Zachowanie byłego ministra SZ nie jest negatywnie oceniane jedyne na rodzimym podwórku. Również anglojęzyczni internauci zmieszali jego postawę z błotem.

Źródło: twitter.com/haniashen Źródło: twitter.com/haniashen Źródło: twitter.com/haniashen
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News