Kora znów zostanie upamiętniona w wyjątkowy sposób. Na jej grobie powstanie coś pięknego

Kora znów zostanie upamiętniona w wyjątkowy sposób. Na jej grobie powstanie coś pięknego Źródło: youtube.com/polskieradio

Grób Kory zostanie udekorowany niesamowitą instalacją. Piosenkarka, która prawie przed rokiem zmarła, zostawiła wielką ranę w sercach swoich fanów, którzy wielokrotnie chcieli pokazać swoje przywiązanie dla jej talentu i muzyki. Doczekają się oni specjalnego upamiętnienia artystki w postaci rzeźby na nagrobku. Wykona go jeden z najznamienitszych polskich artystów.

Grób Kory doczeka się niesamowitego hołdu. Wokalistka, która spoczywa obecnie na warszawskim cmentarzu Powązki, doczeka się uhonorowania z rąk jednego z najwybitniejszych polskich artystów, który wraz z Kamilem Sipowiczem - czyli mężem zmarłej wokalistki grupy Maanam, zdecyduje się na upamiętnienie nieodżałowanej artystki.

Grób Kory doczeka się niesamowitej instalacji. Stworzy ją polski geniusz

Instalacją na grobie Kory ma być rzeźba wykonana przez wybitnego performera, rzeźbiarza i artystę art-video Pawła Althamer. Polak, który jest objawieniem światowej sztuki, zrobi ten projekt specjalnie na pierwszą rocznicę śmierci wokalistki. Nad całością przebiegu prac czuwa były ukochany liderki Maanam, Kamil Sipowicz, który jest podekscytowany całym przedsięwzięciem.

- Mieliśmy pomysł, żeby tę instalację zrobił Paweł Althamer, światowej sławy artysta i najpierw zrobiliśmy tę gablotę, którą ja pomalowałem, on teraz pracuje nad rzeźbą, więc rodzina Althamerów jest w to zaangażowana, bo pomaga mu brat, a syn zrobił słynny mural na Nowym Świecie – powiedział Kamil Sipowicz

DALSZA CZĘŚĆ TESKTU POD GALERIĄ

Althamerowie czczą pamięć Kory

Zmarła artystka jest wielkim natchnieniem dla artystycznej rodziny Althamerów, która w postaci wokalistki Maanamu znajduje muzę twórczą. Tak jak wspominał Kamil Sipowicz, to właśnie syn Pawła - Bruno stworzył mural przedstawiający wokalistkę znajdujący przy ul. Nowy Świat 18/20 w Warszawie.

- To portret połączony z motywem drzewa – kasztanowca, który rośnie obok. Drzewo stało się częścią pracy, dzięki czemu mural będzie reagował na pory roku i zmieniał się wraz z nim. Nie załapałem się na szczyt popularności Maanamu, to muzyka poprzedniego pokolenia. Ale pewien sposób myślenia, ciągła uwaga i wgląd w otaczającą rzeczywistość, zachwyt nad światem to to, co łączy mnie z Korą - mówił autor pracy, która zadziwia oczy mieszkańców stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragiczny początek wakacji, znowu brak wyobraźni? Rodzina miała poważny wypadek, 2 osoby nie żyją, reszta walczy w szpitalu
  2. Po występie Ani Karwan w Opolu wybuchł skandal. Teraz artystka z mistrzowską swadą zripostowała nieprzyjaciółkę
  3. Oliwia Bieniuk pozuje do zdjęcia w odważnym stroju. Uwagę wszystkich przykuwa jeden szczegół
  4. Niepowtarzalna klasa najbardziej niedocenionego aktora "Kiepskich". Niesamowity wyczyn
  5. Na ciele martwej 14-latki znaleziono aż 50 różnych obrażeń. Makabrycznego morderstwa dokonali jej znajomi

Źródło: Onet

Następny artykuł