Niesamowite! Szokujące odkrycie w grobie Jezusa, naukowcom opadły szczęki

Niesamowite! Szokujące odkrycie w grobie Jezusa, naukowcom opadły szczęki

Święta Wielkanocne nadchodzą wielkimi krokami, a my prezentujemy odkrycie, wobec którego bez wątpienia nie da się przejść obojętnie. Jak donoszą izraelscy naukowcy, ich lata pracy zostały zakończone i to wynikami, które z pewnością wywrócą świat do góry nogami. Chodzi o to co znaleźli w grobie Jezusa. 

Od ponad 35 lat w Jerozolimie prowadzone są badania, które bardzo irytują gorliwych chrześcijan. Chodzi o to, co robią geoarcheolog Arye Shimron i dziennikarz Simha Jacobovici. Naukowcy od lat badają grobowiec zlokalizowany w dzielnicy Wschodni Talpiot. Co jest tak niezwykłego w tym miejscu? Są oni przekonani, że to właśnie tam miał być pochowany Jezus, a nie w miejscu, które jest dziś powszechnie znane jak jego grób. Co więcej, zdaniem Shimrona i Jacobovicia, Pan Jezus nie był w nim pochowany sam. Badacze przekonują, że Zbawiciel został pogrzebany wraz z dziewiątką innych osób. Wśród nich był Józef, jego brat, Maria, jego żona i Juda, jego syn. Choć brzmi to kontrowersyjnie, Shimron i Jacobovici przekonują, że po 35 latach badań udało im się udowodnić prawdziwość odkrycia i wykazać, że Jezus miał liczną rodzinę.

Odkrycie w grobie Jezusa

Grób w Talpiocie odkryto w latach 80. Nikt nie zawracał sobie wówczas nim głowy, ponieważ podobnych miejsc znaleziono wówczas w mieście około 800. Jednak tylko w tym grobie zlokalizowano trumny opisujące kolejnych zmarłych jako członków jezusowej rodziny. Odkrycie było na tyle szokujące, że jeszcze do niedawna badacze byli ciągani po sądach i oskarżani, że sami sfałszowali napisy dla zdobycia rozgłosu. Nie ugięli się jednak. Jacobovici i Shimron są pewni swego. Jak przekonują, udało im się dokonać 150 testów chemicznych próbek w grobowcu. Nieoceniona była także pomoc naukowców z całego świata, którzy zainteresowali się odkryciem. Badacze twierdzą, że to, co odkryli to prawda nie do podważenia, która całkowicie zmieni historię. Pozostaje czekać, jaki wpływ będzie miała ona na czasy współczesne.ZOBACZ TAKŻE:
  1. NAJWAŻNIEJSZA zasada wiary obalona. Franciszek: Nie ma czegoś takiego jak…
  2. Nie podpisze! Duda miażdży i WETUJE najważniejszą ustawę PiS
  3. NIELEGALNY rajd policji na dziennikarkę Trójki! Zniszczyli jej dom, a dzieci…
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News