Odbiera mowę. Ujawniono jak będzie wyglądać grób Skrybant-Dziewiątkowskiej

Odbiera mowę. Ujawniono jak będzie wyglądać grób Skrybant-Dziewiątkowskiej Źródło: youtube.com/Tercet Egzotyczny

Grób Izabeli Skrybant-Dziewiątkowskiej będzie skrywał wiele tajemnic. Wokalistka Tercetu Egzotycznego wszystko przygotowała za życia. Najbliższym powiedziała, że po śmierci chce wyglądać jak gwiazda. Wzruszająca relacja obiega media.

Grób Izabeli Skrybant-Dziewiątkowskiej znaleźć ma się na cmentarzu we Wrocławiu. Zmarła wokalistka ma zostać pochowana obok swojego męża - Zbigniewa Dziewiątkowskiego, który zmarł 14 stycznia 2002 roku, mając 81 lat.

Polska wokalistka przegrała walkę z rakiem trzustki i zmarła 1 maja 2019 roku, osieracając tym dwie córki. Pogrzeb odbyć ma się 7 maja o godzinie 11:00 na wrocławskim cmentarzu przy ulicy Bardzkiej. Na pogrzebie zjawić się mają przedstawiciele władz miasta, a także wiele osobistości z polskiego środowiska muzycznego i artystycznego.

Izabela Skrybant-Dziewiątkowskiej wszystko zaplanowała: pogrzeb, uroczystość, grób

Wokalistka Tercetu Egzotycznego długo mówiła o swojej śmierci i starała się przygotować na tę okoliczność. Zaplanowała nawet, jak będzie wyglądać w grobie. Przyznała, że pod tym względem chciałaby pójść w ślady męża.

- Nie chcę być skremowana po śmierci - stwierdziła Skrybant-Dziewiątkowska.

Okazuje się, że kobieta miała opracowaną pełną koncepcję swojego pochówku.

- Mają mnie ładnie ubraną i umalowaną włożyć do trumny. Tak jak było ze Zbyszkiem, mnie się wydaje, że śpi w tym grobie - powiedziała wokalistka.

Polska piosenkarka przyznała, że chciałaby, aby tak też wspominali ją słuchacze. Wokalistka wyraziła szczerą nadzieję, że fani będą odwiedzać jej grób. Na życzenie artystki, żałobnicy, zamiast składania kwiatów mają wesprzeć fundację „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Izabela Skrybant-Dziewiątkowska była wielką gwiazdą. Odeszła wspaniała kobieta

Izabela Skrybant-Dziewiątkowska była wokalistką polskiego zespołu muzycznego Tercet Egzotyczny. Zespół wykonywał muzykę popularną, pod mocnymi wpływami muzyki latynoamerykańskiej. Zespół śpiewał nie tylko polskie utwory, ale także klasyczne, hiszpańskie kompozycje. Tercet Egzotyczny obok Trubadurów jest najstarszym, działającym, polskim zespołem muzycznym - działał nieprzerwanie od 1963 roku. Zespół przez niektórych krytyków był określany jako uosobienie kiczu, ale nie przeszkadzało mu to w zdobywaniu ogromnej popularności.

Urodzona w 1938 roku wokalistka była jedną z założycielek legendarnego już zespołu. Gdy w 2002 roku zmarł jej mąż, gitarzysta zespołu, nie zaprzestała działalności i zatrudniła nowego instrumentalistę. Wokalistka z zespołem występowała między innymi w USA - razem z innymi muzykami koncertowała w aż 49 krajach!

Skrybant-Dziewiątkoska za swoje zasługi dla polskiej kultury została odznaczona medalami „Zasłużony kulturze Gloria Artis” oraz złotym krzyżem zasługi.

W 2017 roku udzieliła bardzo obszernego wywiadu, który został spisany w książce Roberta Migdała „Pamelo Żegnaj”.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Można się rozpłakać. Dominika Tajner opublikowała zdjęcie syna, które rozdziera serce
  2. Nie żyje słynny muzyk! Zginął TRAGICZNIE, ratując przyjaciółkę
  3. Sponsor odcina się od Anny Muchy. Wszystko przez jej obraźliwą wypowiedź
  4. Co robiła Agata Duda nim została pedagogiem? Andrzej Duda wyjawia szczegóły
  5. Mazowsze: Matury odwołane! Jest lista szkół
  6. TVN opublikował koszmarne nagranie z wnętrza płonącego samolotu. Dziesiątki osób zginęły

 

Źródło: Super-Express
 
 

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News