Grób z niecenzuralnym epitafium
Facebook Inicjatywna Nieformalna Grupa Jeżycka
Irmina Jach - 30 Maja 2020

Widok, którego nie da się zapomnieć. Napis na nagrobku wywołał nie lada burzę, są na nim niecenzuralne słowa

Grób jest ważnym obyczajem polskiego obrządku pogrzebowego. Wybierając nagrobek dla zmarłych bliskich kierujemy się powagą i szacunkiem. Często, prócz personaliów oraz dat urodzin i śmierci zmarłego, pojawia się na nim epitafium, czyli napis upamiętniający osobę, która odeszła. Najczęstszym wyborem są oczywiście podniosłe aforyzmy i sentencje. Nie dziwne, że napis, który pojawił się na tym grobie, wywołał nie lada burzę.

Na cmentarzu na poznańskim Junikowie znajduje się naprawdę oryginalny nagrobek. Jego zdjęcie pojawiło się w jednej z grup na Facebooku. Epitafium, które widzimy pod nazwiskami zmarłych, wzbudziło kontrowersje wśród internautów. Trzeba przyznać, że para, która spoczywa w tym grobie, miała za życia ogromne poczucie humoru i dystans do siebie. Tego widoku nie da się zapomnieć.

Krzysztof Jackowski w szpitaluJackowski na stole operacyjnym, po trzech dobach przyszło największe załamanie. Wiele osób może spotkać identyczne zagrożenie, jak jasnowidza przed latyCzytaj dalej

Grób wywołał internetową burzę

Nietypowy napis zdobiący nagrobek jest niewątpliwie ewenementem w budownictwie funeralnym. Zazwyczaj na grobach pojawiają się tylko dane zmarłych, daty urodzin i śmierci, wzruszające epitafia i elementy ozdobne - krzyże, kwiaty, fotografie i anioły. Nagrobki mają też stonowaną kolorystykę, utrzymaną zwykle w ciemnych, żałobnych barwach. Jeden z właścicieli firm kamieniarskich, zapytany o opinię na temat rzeczonego nagrobka powiedział zdecydowanie, że nie wykonuje podobnych zleceń.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

ŚlubKobieta poślubiła małego truposza. Wspólne zdjęcia małżonki i zombie-lalki wywołują ciarki na cieleCzytaj dalej

- Na ch*j się patrzysz? Też wolelibyśmy leżeć na plaży - taki napis możemy przeczytać na poznańskim grobie.

Nie da się ukryć, że wybór epitafium jest bardzo nietypowy i może budzić skrajne opinie. Jedni docenią poczucie humoru zmarłej pary, inni zaś będą nim zbulwersowani. Internauci kłócą się o to, które podejście jest w tym przypadku poprawne.

U jednej z komentujących napis wywołał iście poetyckie skojarzenia. Postanowiła przytoczyć słowa słynnego polskiego fraszkopisarza, Jana Sztaudyngera, który w żartobliwy sposób podzielił się w swojej twórczości epitafium z grobu kobiety lekkich obyczajów.

- Tu leży dama, pierwszy raz sama. To tak w temacie... - napisała internautka pod zdjęciem nagrobka.

Dzisiaj grzeje:

1. Za plecami Polaków wprowadzono jedną zmianę. Obowiązuje już od poniedziałku, wiele osób może się tęgo zdziwić

2. Małżeństwo adoptowało małego chłopca z Chin. Po trzech latach go oddali, powód jest porażający

Co myślicie na temat tak oryginalnego wyboru upamiętniania zmarłych? Humorystyczny napis jest według z was zabawny? Może sądzicie, że jest oburzającym wyrazem braku szacunku, a niecenzuralne słowa nie powinny znaleźć się w przestrzeni, jaką jest nekropolia? Jedno jest pewne - tego widoku nie da się zapomnieć.

Najlepsze newsy dnia:

  1. GIS wydał ważne pismo. Nie wszyscy będą mogli wejść na plażę
  2. Justyna Żyła nie przestaje zaskakiwać. Tym razem pochwaliła się przepisem na swoje śniadanie. Pokocha je każda Polka
  3. Potwierdził się najczarniejszy scenariusz. Nie żyje 14-latka, za którą kciuki trzymało wielu Polaków
  4. Martyniuk zalał się łzami, padły poważne groźby. Starał się zatuszować sprawę, film zniknął z internetu
  5. Jan Paweł II przed laty nagle zalał się łzami. Papież Polak miał porażającą wizję
  6. Mistrz kuchni odradza wyrzucanie skórek po pieczarkach. Robi z nich rewolucyjny rosół, jakiego nigdy nie jadłeś


Mycie zębówKobieta nie myła zębów przez 10 lat. Rezultat wprawia w osłupienie, jej dzisiejszy wygląd odbiera mowęCzytaj dalej

Źródlo: Webniusy

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News