Poszli na cmentarz i ujrzeli rozpaczliwy widok. Koszmar mieszkańców południowej Polski, służby w akcji

Poszli na cmentarz i ujrzeli rozpaczliwy widok. Koszmar mieszkańców południowej Polski, służby w akcji Źródło: Wikimedia Commons/Nemo5576

Niejeden grób będzie wymagał renowacji po tym, co dokonało się na jednym z cmentarzy w południowej Polsce. Mieszkańcy są załamani, tuż przed 1 listopada będą musieli naprawiać cmentarne pomniki.

Grób męża pani Eugenii był jednym z tych, który ucierpiał w wyniku oburzającego ataku na cmentarz. Teraz kobieta będzie musiała pokryć straty z własnej kieszeni, a 1 listopada już za pasem. 

Grób został zniszczony przez nieznanych sprawców

Łącznie uszkodzono aż 27 nagrobków oraz 17 krzyży na cmentarzu w Zabrzu (województwo śląskie), przy ulicy Jordana. Łącznie uszkodzono 44 groby. Sprawa trafiła na policję, zajmą się nią śledczy. Dochodzenie będzie prowadzone pod kątem nie tylko zniszczenia mienia i wandalizmu, ale także czekają ich zarzuty za znieważanie zmarłych. Grozić im może nawet do 2 lat więzienia.

Na miejsce przestępstwa przyjechali policjanci, którzy zajęli się zabezpieczeniem śladów po zbrodni. Obecnie trwają ustalenia na temat tożsamości sprawców. Zaapelowano, aby wszyscy, którzy mogą wiedzieć coś więcej, zgłosili się na komendę. Poszukiwani są również świadkowie tego zdarzenia. Policja gwarantuje anonimowość.

Mieszkańcy są oburzeni aktem wandalizmu

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Podobno nie jest to pierwsza tego typu sytuacja, co wyjątkowo niepokoi okolicznych mieszkańców. Są oburzeni i żądają zwiększenia środków bezpieczeństwa na cmentarzu. Szczególnie że tego bulwersującego czynu dokonano tuż przed świętem zmarłych.

Dzisiaj grzeje: 1. Wiedzieli, że ich dziecko urodzi się poważnie chore. Gdy tylko je zobaczyli, odjęło im mowę
2. Poniedziałek w Polsce rozpoczął się strasznie. Tragiczna informacja z polskiej miejscowości, odłamki porozrzucało na ogromną odległość

- Cmentarz powinien być lepiej zabezpieczony - mówiła pani Eugenia, która doświadczyła zniszczenia grobu przez jej męża.

Problemem jest brak monitoringu, ten jest jednak dosyć drogi. Jak jednak zauważają mieszkańcy, nekropolia nie jest nawet w żaden sposób odgrodzona. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. 600 złotych brutto emerytury. Za 11 lat setki tysięcy osób będzie SKAZANYCH na biedę
  2. Syn znanego aktora TVP zmarł na jego rękach. On i jego rodzina bardzo to przeżyli
  3. Usiadła przy grobie 4-letniego synka trzy lata po jego śmierci. Spostrzegła co zaczyna się dziać, aż zadygotała ze wzruszenia
  4. Kot nagle zaczął szczekać. Potem zrobił rzecz jakiej świat nie widział, jak odkrył, że jest nagrywany
  5. Kamera wszystko rejestrowała. Mama wyszła zostawiając córkę z tatą, szybko włożył różowe szorty i zaczęło się dziać

Źródło: Fakt

Następny artykuł