Policja wkracza do akcji! Chodzi o grób Piotra Woźniak-Staraka

Policja wkracza do akcji! Chodzi o grób Piotra Woźniak-Staraka Źródło: Instagram/pwsas

Grób Piotra Woźniak-Staraka okazał się niemałym problemem. Wygląda na to, że w tej sprawie będzie musiała interweniować policja. Jak się okazuje, to jeszcze nie koniec dramatu rodziny producenta.

Od jakiegoś czasu pojawiały się informacje, że grób Piotra Woźniak-Staraka był na celowniku sanepidu. Jeszcze przed pogrzebem kontrowersyjny był temat miejsca pochówku 39-letniego producenta filmowego. Ostatecznie emocje wyciszono, tłumacząc, że urna z prochami zostanie złożona w legalnym katakumbie. Jednak ostatnio w tej kwestii również zaczęły pojawiać się problemy.

Grób Piotra Woźniak-Staraka może być nielegalny. Sprawa trafiła na policję

Inspektor sanitarny z Giżycka miał pojawić się na miejscu pochówku Piotra Woźniak-Staraka i dokładnie zbadać katakumb, w którym znajduje się urna z ciałem producenta. Według inspektora, miejsce pochówku miało nie spełniać warunków, aby pod kątem prawnym można było je nazwać katakumbem. Po inspekcji sprawą zainteresował się wójt gminy Giżycko.

- Złożyłem dziś do komendanta policji w Giżycku zawiadomienie dotyczące możliwości popełnienia wykroczenia polegającego na pochówku poza obrębem cmentarza - informował wójt Marek Jasudowicz. Później sprecyzował, że chodziło mu o Piotra Woźniak-Staraka.

Kontrola sanepidu nie pozostawiła zbyt wielu wątpliwości

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Okazało się, że takie samo zawiadomienie złożył w końcu i sanepid. Jeśli faktycznie miejsce pochówku nie jest w świetle prawa katakumbem, to na jego terenie nie może się odbywać pochówek. Zgodnie z obecnym prawem, nie można chować zmarłych poza obrębem cmentarza.

Dzisiaj grzeje: 1. Wiedzieli, że ich dziecko urodzi się poważnie chore. Gdy tylko je zobaczyli, odjęło im mowę
2. Poniedziałek w Polsce rozpoczął się strasznie. Tragiczna informacja z polskiej miejscowości, odłamki porozrzucało na ogromną odległość

- [...] kto narusza przepisy niniejszej ustawy lub rozporządzeń wydanych na jej podstawie, podlega karze aresztu lub grzywny. Orzekanie następuje w trybie przepisów o postępowaniu w sprawach o wykroczenia - można przeczytać w 18 artykule ustawy o grzebaniu zmarłych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 600 złotych brutto emerytury. Za 11 lat setki tysięcy osób będzie SKAZANYCH na biedę
  2. Syn znanego aktora TVP zmarł na jego rękach. On i jego rodzina bardzo to przeżyli
  3. Usiadła przy grobie 4-letniego synka trzy lata po jego śmierci. Spostrzegła co zaczyna się dziać, aż zadygotała ze wzruszenia
  4. Kot nagle zaczął szczekać. Potem zrobił rzecz jakiej świat nie widział, jak odkrył, że jest nagrywany
  5. Kamera wszystko rejestrowała. Mama wyszła zostawiając córkę z tatą, szybko włożył różowe szorty i zaczęło się dziać

Źródło: Polsat

Następny artykuł