Na grobach zarabiają prawdziwy majątek, nawet kilka tysięcy dziennie. Wszystkich Świętych to dla nich złoty okres

Na grobach zarabiają prawdziwy majątek, nawet kilka tysięcy dziennie. Wszystkich Świętych to dla nich złoty okres Źródło: WikiMedia Commons/Andrzej Błaszczak

Grób to dla nich czysty zysk. Okres poprzedzający Wszystkich Świętych jest początkiem prawdziwej gorączki na porządkowanie miejsc pochówków. Nie każdy jednak ma czas i siłę poświęcić tyle uwagi nagrobkom bliskich. Teraz za najbardziej zapracowanych tę pracę wykonują wyspecjalizowane firmy.

Grób przed dniem Wszystkich Świętych musi być odpowiednio zadbany. W obecnych czasach nie każdy jednak ma czas i siły, aby zaopiekować się miejscem spoczynku bliskich. Teraz naprzeciwko potrzebom najbardziej zapracowanych wychodzą firmy, które oferują całoroczne usługi.

Grób zostanie posprzątany - za 160 złotych

- Jeżeli nie masz czasu zadbać o nagrobki swoich bliskich, my zaopiekujemy się nim. Wiemy również, że czasami nie możesz odwiedzić grobu. Być może ze względu na swój wiek lub odległość. Albo po prostu ze względu na wymagania i stres związany ze stylem życia - brzmi ogłoszenie jednej z firm, które można znaleźć w internecie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Posprzątanie pojedynczego grobu to wydatek rzędu 85 PLN, w przypadku grobu podwójnego cena wzrasta do 135 PLN. Za wyczyszczenie dużego, rodzinnego grobowca trzeba zapłacić aż 160 PLN. Firma oferuje również pakiety - sprzątanie grobu trzy razy w roku kosztuje 480 PLN, a comiesięczne czyszczenie to wydatek w wysokości 1600 PLN.

Dziennikarka WP postanowiła skontaktować się z jedną z firm, aby dowiedzieć się, jak popularne są usługi. Koszty utrzymania grobu przez firmę potrafią być przecież bardzo wysokie. Oprócz posprzątania, w koszt wliczone jest zapalenie zniczy oraz położenie świeżych kwiatów na nagrobku.

Popularność "usług grobowych" rośnie z roku na rok

- Moja firma istnieje dopiero kilka lat, ale widzę, że jej popularność rośnie. Tym bardziej teraz w okresie przed dniem Wszystkich Świętych mamy coraz więcej zapytań o nasze usługi - powiedziała w rozmowie telefonicznej właścicielka jeden z firm.

Dzisiaj grzeje: 1. Mężczyzna dla żartu zrobił sobie test ciążowy. Ten niewinny dowcip uratował mu życie
2. Dziecko przyszło na świat bez nosa, oczu i większości czaszki. Niestety, po porodzie wydarzyła się najgorsza rzecz 

Wyjaśniła później dziennikarce, że działają głównie na terenie Warszawy i okolic, gdyż w mniejszych miejscowościach ludzie mają więcej czasu i mniej pieniędzy, więc grobami wolą zająć się sami. Klientelę firm czyszczących groby stanowią często osoby starsze i cierpiące na liczne choroby, które uniemożliwiają im wykonanie pracy koniecznych do utrzymania grobów w czystości.

Firmy zajmujące się czyszczeniem grobów mogą zagwarantować takim osobom, że gdy przyjdą na grób 1-go listopada nie pozostanie nic innego, jak skupić się na ważnej chwili - nie będą musiały przejmować się tym, czy zdążą kupić kwiaty i zapalić znicze.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Rząd chce zarobić na wzroście liczby ZGONÓW. Może zyskać 3,4 mld złotych
  2. Legendarna polska aktorka zmarła na scenie w trakcie odgrywania roli. Widzowie myśleli, że to część przedstawienia
  3. Zauważyli dziwny punkcik na policzku 7-miesięcznej córeczki. Lekarz oniemiał, jak odkrył prawdę
  4. Zalani łzami mama i tata chcieli pożegnać synka, myśleli że nie żyje. Przytulili chłopca i lekarzom odebrało mowę
  5. Mama zobaczyła, co tata robi z maleńkim synkiem i straciła mowę. Natychmiast złapała za kamerę

źródło: wp

Następny artykuł