grób kardynał Gulbinowicz
Wikimedia Commons Piotr Drabik Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0)
Joanna Szwalikowska - 23 Listopada 2020

Kard. Gulbinowicz został pochowany w tajemnicy. Ciężko uwierzyć, co znalazło się na jego grobie

Kardynał Gulbinowicz został pochowany w tajemnicy w gronie dosłownie kilku najbliższych osób. Wiemy, jak wygląda grób podejrzanego o przestępstwa seksualne duchownego. Jego ciało spoczęło w rodzinnym grobowcu w Olsztynie.

Grób kardynała Gulbinowicza wygląda zupełnie inaczej, niż wiele osób mogłoby się spodziewać. Pogrzeb duchownego owiany był tajemnicą. Udział w nim wzięła zaledwie garstka osób. Były metropolita wrocławski spoczął w rodzinnym grobowcu, który znajduje się w Olsztynie.

Pacjentka bez spodni i bielizny na podłodze w polskim szpitalu, przykry widok. Jest oświadczenie szpitalaPacjentka bez spodni i bielizny na podłodze w polskim szpitalu, przykry widok. Jest oświadczenie szpitalaCzytaj dalej

Jak wygląda grób kardynała Gulbinowicza? Duchowny został pochowany w tajemnicy

Ciało kardynała Henryka Gulbinowicza złożono w rodzinnym grobowcu Gulbinowiczów, który znajduje się na cmentarzu miejskim przy ulicy Poprzecznej w Olsztynie. Pogrzeb odbył się w poniedziałek 23 listopada. W tym samym miejscy spoczywają między innymi rodzice duchownego.

Od samego początku pogrzeb duchownego był owiany tajemnicą. Redakcji "Faktu" udało się ustalić, że ceremonia odbyła się rano, a udział w niej wzięło zaledwie kilka osób. Ciężko uwierzyć, co znalazło się na jego grobie. Najbliżsi z otoczenia duchownego pozostawili na miejscu duży świeży wieniec z kondolencjami, kilka wiązanek, a także zniczy. Wszystko wygląda bardzo skromnie, zastanawiająca pozostaje jednak pewna kwestia.

Sam arcybiskup Gulbinowicz nie został nigdzie wspomniany. Do tej pory nie została tam postawiona żadna tabliczka, która zawierałaby jego imię i nazwisko. Gulbinowicz zmarł 16 listopada, niedługo po tym, jak Watykan pozbawił go wszystkich przywilejów biskupich.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Jak donosiły media, Gulbinowicz jeszcze w czasie pracy w seminarium miał być aktywnym homoseksualistą. W kolejnych latach podobno brał pod swoje skrzydła duchownych, którzy mieli dopuszczać się przestępstw oraz nadużyć seksualnych. Chronił między innymi Edwarda Janiaka, pomimo wcześniejszych skarg został on mianowany biskupem.

W latach 90. Gulbinowicz podobno miał również molestować 16-letniego Przemysława Kowalczyka, kiedy ten uczył się w Niższym Seminarium Duchownym Franciszkanów w Legnicy. Latem światło dzienne ujrzały również informacje o tym, że Gulbinowicz przez wiele lat miał być współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa.

Dzisiaj grzeje:

  1. Księżna Kate i książę William przekazali smutną wiadomość. "Będziemy za nim bardzo tęsknić", pies nie żyje
  2. Joanna Krupa pokazała ciało po ciąży, pozuje w samej bieliźnie. „Mamuśkowe krągłości”
  3. Młodsza siostra powiedziała Julii, jaką dostała pracę domową z religii. Kobieta wpadła w szał

6 listopada pojawiła się informacja o tym, że Watykan podjął kroki w stosunku do kardynała Gulbinowicza. Nałożono na niego zakaz uczestnictwa we wszelkich celebracjach czy spotkaniach publicznych, oraz używania biskupich insygniów. Pozbawiono go również prawa do nabożeństwa pogrzebowego oraz pochówku w katedrze. Zobowiązano go także do:

- wpłacenia odpowiedniej sumy pieniędzy jako darowizny na działalność Fundacji św. Józefa powołanej przez Konferencje Episkopatu Polski w celu wspierania działań Kościoła na rzecz ofiar nadużyć seksualnych, pomocy psychologicznej oraz prewencji i kształcenia osób odpowiedzialnych za ochronę nieletnich.

Kardynał Henryk Gulbinowicz zmarł 16 listopada w poniedziałek. Tego samego dnia odczytany został jego testament. Wrocławska kuria przekazała, że opisywał on w nim wspomnienia ze swojego życia, dzieciństwo, a także wyraził wdzięczność dla rodziców i odnosił się do swojej relacji z Bogiem. Po jego śmierci Wrocław oraz Białystok odebrały duchownemu tytuły honorowego obywatela.

Grób kardyn ał Gulbinowicz

Źródło: Newspix.pl Bogdan Hrywniak

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Całą noc musiał spędzić w karetce. Wstrząsająca relacja pacjenta
  2. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  3. Matylda Damięcka przekazała najsmutniejszą wiadomość. Jego serce nie wytrzymało, kondolencje docierają z każdej strony
  4. Niezbędna pomoc, śmiertelna choroba postępuje. Andrzej Duda apeluje w imieniu rodziny mężczyzny
  5. 24-latka z Sosnowca zostawiła na ulicy 3-letniego synka, teraz się tłumaczy. Przerażające słowa, ręce opadają
  6. Czemu pierogi od babci zawsze smakują najlepiej? Sekretem jest 1 składnik, zmienia absolutnie wszystko
  7. Zakon był w przeszłości odpowiedzialny za wylesianie w Lubuskiem. Nie co wiary, kiedy się zaczęło
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Fakt

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News