Grób Marka Perepeczki
TRICOLORS/East News
Irmina Jach - 17 Listopada 2020

Widok grobu Marka Perepeczki 15 lat po śmierci przyprawia o łzy. Bardzo smutne

Grób Marka Perepeczki, czyli kultowego Janosika, znajduje się na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie. Trudno uwierzyć, jak wygląda po ponad dekadzie od śmierci legendy. Aktor odszedł przed piętnastoma laty na skutek nagłego zawału serca. Artysta cieszył się w Polsce ogromną popularnością. Nie ma osoby, która nie widziałaby jego kultowych kreacji aktorskich.

Grób Marka Perepeczki został pokazany w materiale przygotowanym przez Super Express, w rocznicę śmierci legendarnego aktora. Zdjęcia mogiły są niezwykle przykre. Nikt nie spodziewał się takiego smutnego widoku.

Grób Marka Perepeczki wywołuje łzy w oczach

Marek Perepeczko przez dekady święcił tryumfy w świecie polskiej kinematografii. Jego role w produkcjach takich jak: "Janosik", "13 posterunek" i Sara" przeszły do historii. Niestety, aktor odszedł w wieku 63 lat, nie doczekawszy premiery swojego najnowszego filmu.

W dniu śmierci aktora, 16 listopada 2005 roku, Marek Perepeczko i Agnieszka Fitkau-Perepeczko zjedli obiad w częstochowskim mieszkaniu gwiazdora. Aktorka nie została u niego na noc, ale rozmawiała z nim przez telefon przed snem. Niestety, następnego dnia artysta już nie żył. Zmarł z powodu rozległego zawału serca.

- Powiedział, że jest śpiący i jutro do mnie zadzwoni. Nie wiem, dlaczego, ale rano obudziłam się o czwartej i nie mogłam dalej spać. Przeczekałam do siódmej i zadzwoniłam do Marka. Telefon nie odpowiadał...- zwierzała się wdowa.

Nowy zakaz wchodzi w życie już od północy. Potrwa przynajmniej do 6 stycznia, fatalne wiadomości dla wielu PolakówNowy zakaz wchodzi w życie już od północy. Potrwa przynajmniej do 6 stycznia, fatalne wiadomości dla wielu PolakówCzytaj dalej

Co ciekawe, Marek Perepeczko przewidział własną śmierć. Dziesięć dni przed zgonem udzielił wywiadu, w którym przyznał dziennikarzowi, że obawia się, że nadwaga przyczyni się do jego śmierci.

- Ta nadwaga mnie kiedyś zabije. To wielkie szczęście, że nikt nie będzie po mnie płakał - mówił aktor.

Marek Perepeczko został pochowany w grobie rodzinnym na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie. W pogrzebie artysty uczestniczyło aż dwieście osób. Wśród żałobników nie brakowało gwiazd takich jak: Ewa Wiśniewska, Teresa Lipowska, Aleksandra Woźniak, Katarzyna Skrzynecka, Daniel Olbrychski, Andrzej Kopiczyński i Zbigniew Wodecki.

- Agnieszka prosiła mnie, żebym powiedział coś lekkiego. To niełatwe. Niech mu ziemia lekką będzie - mówił nad urną z prochami przyjaciela, aktor Stefan Friedmann.

Po piętnastu latach po śmierci aktora, jego grób sprawia wrażenie nieco zaniedbanego. Cała płyta nagrobna pokryta jest suchymi liśćmi i połamanymi gałęziami drzew. Mogiła nie została ozdobiona żadnymi kwiatami, stoi na niej zaledwie kilka zniczy. Trudno powstrzymać łzy patrząc na grób Marka Perepeczki.

Legendarny aktor, który za życia cieszył się ogromnym uwielbieniem fanów i doczekał się własnej ulicy i ławeczki w Częstochowie, po śmierci został przez nich zapomniany. Mimo obchodzonego niedawno dnia Wszystkich Świętych, nikt nie zdecydował się na złożenie kwiatów na jego nagrobku.

Grób

Grób

Grób

Źródło zdjęć: Materiał przygotowany przez portal Super Express

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News