grób Agnieszka Osiecka Krystyna Janda
ADAM JAGIELAK/East News
Joanna Szwalikowska - 14 Stycznia 2021

Wiemy jak wygląda grób Agnieszki Osieckiej. Zdjęcie w sieci, trudno powstrzymać łzy

Zdjęcie, na którym znajduje się grób Agnieszki Osieckiej, zostało opublikowane w mediach społecznościowych przez Krystynę Jandę, która za życia dość dobrze znała zmarłą poetkę. O artystce w ostatnim czasie jest wyjątkowo głośno, głównie za sprawą serialu TVP, którego fabuła oparta jest na podstawie jej życia.

Grób Agnieszki Osieckiej znajduje się na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie. Artystka została pochowana razem ze swoją matką Marią oraz babką Mieczysławą. Poetka za życia zmagała się z chorobą alkoholową. Zmarła z powodu nowotworu jelita grubego.

Jak wygląda grób Agnieszki Osieckiej? W sieci pojawiło się zdjęcie

Agnieszka Osiecka urodziła się 9 października 1936 roku w Warszawie, tam również zmarła 7 marca 1997 roku, mając 60 lat. Była polską poetką, autorką tekstów piosenek, pisarką, reżyserką teatralną oraz telewizyjną, a także dziennikarką. Telewizja Polska nakręciła serial, który jest obecnie emitowany i został oparty na jej historii.

Osiecka miała bardzo ciekawe życie, które wiązało się z wieloma znanymi osobami, które nadal są wśród nas. Poetka napisała bowiem mnóstwo teksów piosenek dla największych polskich gwiazd, jak chociażby „A ja wolę moją mamę” dla Majki Jeżowskiej czy całe mnóstwo hitów dla Maryli Rodowicz, jak np. „Niech żyje bal”, „Sing sing” i wiele innych.

- Na drugim czy trzecim roku zrozumiałam, że nie będę reżyserem, kiedy zaczęłam pisać piosenki i artykuły. Bo człowiek, który pisze, może to robić sam w pokoiku, tramwaju, pod ulubionym drzewem, a do filmu trzeba mieć szaloną energię, zdrowie i umiejętność przebywania w dużych grupach ludzi - mówiła kiedyś Agnieszka Osiecka, cytowana przez portal granice.pl.

Pojawiła się niespodziewana wiadomość o Agacie Dudzie. Chodzi o pensję dla pierwszej damyPojawiła się niespodziewana wiadomość o Agacie Dudzie. Chodzi o pensję dla pierwszej damyCzytaj dalej

Poetka miała bardzo ciekawe, aczkolwiek bolesne życie. Straciła wiele ważnych osób, co musiało wywrzeć na nią ogromny wpływ. Jedną z pierwszych wielkich tragedii była śmierć Zbigniewa Cybulskiego. Aktor usiłował wskoczyć do odjeżdżającego pociągu. Skończyło się to dla niego tragicznie - wpadł pomiędzy wagon a krawędź peronu, po czym maszyna ciągnęła jego ciało jeszcze przez jakiś czas. Lekarze nie byli w stanie go uratować.

Krystyna Janda wielokrotnie miała okazję spotkać się z Osiecką za jej życia. Opowiadała o tej znajomości bardzo obszernie w książce pod tytułem „Osiecka. Tego o mnie nie wiecie”. Przyznała wówczas, że była zszokowana informacjami, które krążyły o wybitnej poetce oraz jej problemami z alkoholem.

- Nigdy nie widziałam Agnieszki pijanej. Nigdy w życiu. (…) Jeżeli to wszystko prawda, zastanawiam się, do jakiego stopnia ona była w stanie dzielić swoje życie na dwie tak krańcowo różne postaci- czytamy we fragmencie wywiadu udostępnionym przez „Gazetę Wyborczą”.

Jak mówiła Krystyna Janda, w jej ocenie Agnieszka Osiecka przede wszystkim jawiła się jako niezwykła artystka. Tuż po jej pogrzebie miała pójść razem z Magdą Umer, Zuzanną Łapicką oraz Marylą Rodowicz do restauracji, gdzie długo wspominały tę wspaniałą postać.

Jak widać, Krystyna Janda, w ostatnim czasie ponownie musiała dużo myśleć o swojej bliskiej znajomej. Na jej koncie na Instagramie pojawiło się zdjęcie, na którym znajduje się grób Agnieszki Osieckiej. Jak pisaliśmy wyżej, znajduje się on na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.

Grób Agnieszki Osieckiej

Źródło: Instagram Krystyny Jandy (instagram.com tojajanda)

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska, Instagram, Viva, Granice PL

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News