Grób Michała Sumińskiego
Pixabay jozefbabij
Irmina Jach - 11 Listopada 2020

Grób legendy TVP doszczętnie zniszczony, trudno znaleźć go na cmentarzu. Bardzo przykry widok

Grób legendarnego gwiazdora, który występował w największych hitach TVP, został doszczętnie zniszczony. Krajowe media obiegły niezwykle smutne wiadomości i zdjęcia mogiły cenionego Polaka. Trudno uwierzyć, że doszło do tak wstrząsających czynów. Trudno odnaleźć miejsce jego pochówku na cmentarzu. Bardzo przykry widok.

Grób słynnego podróżnika, Michała Sumińskiego, jest w katastrofalnym stanie. Podczas spaceru po Powązkach Wojskowych w Warszawie można natknąć się na niezwykle smutny widok. Trudno uwierzyć, że autor najsłynniejszego programu telewizyjnego dla dzieci i młodzieży czasów PRL został zapomniany.

Zacznie się już dziś o 14:00, służby z całego kraju w pełnej gotowości. Sytuacja jest poważnaZacznie się już dziś o 14:00, służby z całego kraju w pełnej gotowości. Sytuacja jest poważnaCzytaj dalej

Grób gwiazdora TVP został doszczętnie zniszczony

Michał Sumiński, polski podróżnik, zoolog, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, dziennikarz, autor książek i prowadzący program TVP pt. "Zwierzyniec" zmarł w wigilię 2011 roku, w wieku 96 lat. Został pochowany w skromnej mogile na warszawskich Powązkach, w Alei Zasłużonych, u boku swojej ukochanej żony, Zofii.

Niestety, niespełna dekadę po śmierci gwiazdora stan miejsca jego spoczynku pozostawia wiele do życzenia. Mogiła została wyraźnie zaniedbana. Cały grób obsypany jest uschniętymi liśćmi. Nie ozdabia go zbyt wiele kwiatów i zniczów. W materiale przygotowanym przez Super Express można zobaczyć wyłącznie skromne wrzosy w doniczce i czerwoną wiązankę. Mimo że przed ponad tygodniem obchodziliśmy dzień Wszystkich Świętych, na mogile stoi zaledwie sześć zniczy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Drewniana konstrukcja, na której znajdowały się dwie figurki kaczek, przewróciła się. Niestety, nikt nie zadbał o to, by ją naprawić. Widok jest naprawdę przykry, trudno uwierzyć, że wielki Polak, który cieszył się wiernym gronem fanów, nie doczekał się pięknego, zadbanego nagrobka.

Michał Sumiński urodził się 13 grudnia 1915 roku w Warszawie. Jego ojciec, Stanisław, który był specjalistą od ważek, stanowił dla niego ogromną inspirację. W czasie II wojny światowej gwiazdor TVP działał w ruchu oporu, był wówczas więziony na warszawskim Pawiaku. Od kwietnia 1943 roku do stycznia 1945 roku przebywał w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu. Później był więźniem był obozu w Mauthausen-Gusen, skąd wyzwoliła go armia amerykańska.

Po wojnie pracował w Pomorskiej Spółce Rybackiej w Bydgoszczy, gdzie zajmował się sprawami mieszkalno-socjalnymi rybaków przybywających na Ziemie Zachodnie, a także w Zarządzie Głównym Ligi Morskiej w Warszawie, gdzie pełnił funkcję Głównego Inspektora Wychowania Morskiego. Był także kapitanem jachtu Ligi Morskiej "Generał Zaruski" i głównym inspektorem wyszkolenia morskiego w Komendzie Głównej POSP.

Na początku lat 50. zasłynął jako literat oraz kierownik działu i zastępca redaktora naczelnego Rozgłośni "Kraj". Wkrótce otrzymał posadę w Polskim Radiu, a następnie w Telewizji Polskiej, gdzie pełnił funkcję kierownika redakcji reportaży Redakcji Naczelnej Audycji dla Polaków za Granicą.

Był autorem niezwykle popularnego programu dla dzieci i młodzieży pt. "Zwierzyniec", który w latach 70. i 80. cieszył się ogromną popularnością. Na wizji pojawiał się w stroju leśniczego i opowiadał o o życiu i tajemnicach leśnych, popularyzując zagadnienia przyrodnicze. Prowadził również spotkania z dziećmi i młodzieżą szkolną o tej tematyce.

Dzisiaj grzeje:

1. Do późnych godzin tłumy stały i skandowały pod kurią. Domagały się sprawiedliwości, chodzi o kardynała Dziwisza

2. Melania Trump podpisała intercyzę. Na co może liczyć po rozwodzie? Poprzednie żony prezydenta dostały grube miliony

3. Lech Wałęsa przekazał smutną wiadomość. Współczujemy

Michał Sumiński był laureatem licznych nagród, takich jak: odznaka "Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej", odznaka honorowa "Zasłużony Pracownik Morza", Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski oraz Order Uśmiechu. Był także honorowym obywatelem Warszawy. Przez wiele lat był żonaty z Zofią Sumińską, działaczką i popularyzatorką żeglarstwa. Para doczekała się syna, Piotra.

Niestety, mimo licznych zasług Michała Sumińskiego, jego grób wydaje się być mocno zaniedbany. Czy fani zapomnieli o sławnym popularyzatorze przyrody? Będąc na Powązkach trudno odnaleźć miejsce jego spoczynku.

Grób Michała Sumińskiego

grób

Źródło zdjęcia: Screen z materiału przygotowanego przez Super Express

Najlepsze newsy dnia:

  1. Policja zatrzymała podejrzanego, który zakopał psa żywcem w Lublinie. Wiadomo, kim on jest
  2. https://zestadionu.pl/legia-warszawa-111120-mw-gwiazdor-ma-koronawirusa
  3. Wykryto nieprawidłowości w intratnym interesie Tadeusza Rydzyka, w akcji prokuratura. Reakcja służb jest zaskakująca
  4. Dziś wszedł w życie nowy zakaz obowiązujący wszystkich Polaków. Fatalne wiadomości, należy wiedzieć
  5. Skandal, lekarka odesłała 56-latka do domu z błahego powodu. Niestety, potem na pomoc było za późno
  6. Niesamowite spotkanie na dnie oceanu. Niezwykle rzadki okaz, naukowcy nie mogli uwierzyć
  7. Chora na Alzheimera primabalerina przypomina sobie kroki “Jeziora łabędziego”. Najbardziej wzruszające wideo ostatnich tygodni
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Super Express/Wikipedia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News