grób Edward Gierek zdjęcia
Wikimedia Commons
Joanna Szwalikowska - 6 Listopada 2020

Syn pokazał zdjęcia. Onieśmielający widok grobu Gierka po Wszystkich Świętych

Grób Edwarda Gierka wygląda wręcz onieśmielająco po obchodzonymi przed kilka dniami obchodach Wszystkich Świętych. Jego syn postanowił podzielić się w sieci zdjęciami.

Grób Edwarda Gierka zlokalizowany jest na katolickim cmentarzu w Sosnowcu Środuli. Na jego grobie regularnie pojawiają się ludzie, by uczcić pamięć polityka. W tym roku pandemia koronawirusa sprawiła jednak, że Polacy nie mieli szansy, by w trakcie obchodów Wszystkich Świętych pojawić się na cmentarzach.

Z ostatniej chwili: nie żyje aktorka znana z największych hitów z TVP, TVN i PolsatuZ ostatniej chwili: nie żyje aktorka znana z największych hitów z TVP, TVN i PolsatuCzytaj dalej

Grób Edwarda Gierka wygląda onieśmielająco. Niewiarygodne zdjęcia ukazały się w sieci

Kilka dni temu obchodziliśmy Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny. Niestety, szalejąca pandemia koronawirusa, która wyjątkowo nabrała dynamiki w ciągu ostatnich tygodni w naszym kraju, sprawiła, że nie mieliśmy możliwości pojawić się na cmentarzach.

Przypomnijmy: 30 października premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej ogłosił, iż od 31 października do 2 listopada cmentarze pozostaną zamknięte. Nowe obostrzenia wprowadzono w związku z rekordami nowych wykrytych zakażeń koronawirusem.

Choć Polacy nie mieli możliwości odwiedzić groby swoich bliskich w tym ważnym dniu, pojawili się na cmentarzach po wygaśnięciu wspomnianych obostrzeń. W ten sposób mają możliwość wyrazić pamięć o swoich bliskich poprzez pozostawienie im kwiatów oraz zapalenie zniczy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćRodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćCzytaj dalej

Ekspert skomentował wpadkę premiera Morawieckiego

Tak też było w Sosnowcu, gdzie pochowany został znany polski polityk Edward Gierek. Mieszkańcy miasta, którzy regularnie odwiedzają jego grób, nie zapomnieli o nim również teraz. Na pierwszy rzut oka widać jednak, że w tym roku na miejscu pojawiło się o wiele mniej osób niż w zeszłych latach.

Były I sekretarz KC PZPR zmarł w 2001 roku w Szpitalu Śląskim w Cieszynie z powodu pylicy płuc. Była ona wiązana z jego pracą górniczą w młodości. 3 sierpnia pochowano go na cmentarzu w Sosnowcu Środuli. Na jego pogrzebie pojawiło się wówczas ok. 10 tysięcy osób.

Syn Edwarda Gierka, profesor Adam Gierek, postanowił podzielić się w sieci zdjęciem, na którym pokazał, jak wygląda grób jego ojca po obchodach Wszystkich Świętych. Publikacja zdjęcia stałą się również dla niego okazją ku temu, by przekazać wielu ludziom bardzo ważną wiadomość.

- Wszystkim, którzy w czasie tegorocznego listopadowego” Święta Zmarłych” złożyli wiązanki kwiatów i zapalili symboliczne znicze na grobie moich rodziców Edwarda i Stanisławy Gierek na sosnowieckim cmentarzu, pomimo trudnego okresu czasu związanego z panującą pandemią , chciałbym serdecznie PODZIĘKOWAĆ.
DZIĘKUJĘ również , za codzienne dowody szacunku i pamięci o moich rodzicach , za ciągle odwiedzanie ich grobu i za symboliczne palące się znicze - napisał profesor na swoim profilu na Facebooku.

Dzisiaj grzeje:

1. Nagle wprowadzono obowiązkowy test na koronawirusa dla Polaków. Niespodziewanie przykre informacje

2. Mateusz Morawiecki już nie wytrzymał. Padły ostre słowa do wszystkich Polek i Polaków

3. Zakaz przemieszczania się na Boże Narodzenie? Premier Morawiecki zabrał głos w sprawie świąt

Syn polskiego polityka postanowił podziękować wszystkim osobom, które pomimo tego jakże trudnego czasu, jakim jest pandemia koronawirusa, pamiętały o Edwardzie Gierku oraz pokazały, że pamiętają o nim. Jego słowa są bardzo poruszające.

Edward Gierek był jednym z najbardziej znanych i zapamiętanych polskich polityków. Czas sprawowania jego rządów charakteryzował się bardzo dynamicznym rozwojem gospodarczym dla kraju, po czym zakończył się wieloaspektowym kryzysem gospodarczym, a w konsekwencji upadkiem systemu socjalistycznego w Polsce.

Grób Edward Gierek

Źródło: Facebook

Najlepsze newsy dnia:

  1. 12-letni chłopiec podrzucił szczeniaka do schroniska. Dołączył list wywołujący strumienie łez
  2. Piękna polska zawodniczka wylądowała na zmywaku? Media właśnie obiegła nagła wiadomość, wydarzył się przełom
  3. Fatalne wiadomości dot. salonów kosmetycznych i fryzjerskich. Niektóre z nich muszą zostać zamknięte od zaraz
  4. Rząd miał wykupić chryzantemy od sprzedawców. Nagle okazało się, że wielu z nich nie dostanie pieniędzy, powód dobija
  5. Dziś premier oficjalnie ogłosił. Polacy zbyt długo musieli czekać, chodzi o największy szpital
  6. Odkryto rewolucyjny materiał. Dzięki niemu będzie można stworzyć komputery przyszłości
  7. Policja ponownie staje na wysokości zadania. Dzielny sierżant nie czekał ani chwili ratując życie 80-latka
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Super Express, Facebook

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News