Właśnie odkryto masowy grób. Jego zawartość powoduje ciarki przerażenia

Właśnie odkryto masowy grób. Jego zawartość powoduje ciarki przerażenia Źródło: Unsplash/Scott Rodgerson

Grób, który został właśnie otwarty, skrywał wielką tajemnicę, której nikt nie był świadomy. Po otwarciu nagrobków oczom naukowców okazała się masowa mogiła. Wewnątrz grobu znajdowało się także coś jeszcze.

Grób skrywał wielką tajemnicę, o której nikt nie wiedział przez tysiące lat. Wewnątrz grobów znajdowały się ciała kilkudziesięciu osób, które, jak podaje "Daily Mail" były różnej narodowości. Szczątki odkryto pod budynkiem kampusu uczelni. Nikt przez 1600 lat nie zdawał sobie sprawy z tego, że wnętrze grobów skrywają tak przerażający sekret. Oprócz szczątków w mogile znajdowało się coś jeszcze.

Grób, w którym znajdowało się kilkadziesiąt ciał. Przerażające odkrycie zwaliło z nóg archeologów

Naukowcy od kilku tygodni pracowali na kampusie Pencraig Coleg Menai w Angelsey. Pod budynkiem kampusu znajdowały się mogiły, choć nikt nie próbował ich otwierać przez kilkaset lat. W końcu, dopiero po około 1600 latach (powstanie grobów datuje się na około V w.) archeolodzy postanowili do nich zajrzeć. Zgoda na wykonanie prac musiała zostać udzielona m.in. przez władze walijskiej uczelni, a także przez miasto.

Kiedy naukowcy dostali się do środka, nie mogli uwierzyć w to, co zobaczyli. Ich oczom ukazały się szczątki. Nie jednego ciała, a kilkudziesięciu. Jak się później okazało, ciała te należą do mieszkańców ludzi niemal z całej Europy.

 - Z analiz izotopowych wiemy, że niektóre osoby pochodziły z zachodniej części Wielkiej Brytanii, gdzie dziś graniczą Anglia-Walia, para ze Skandynawii i para z miejsc śródziemnomorskich, takich jak Hiszpania - mówi dr Irene Garcia Rovira w rozmowie z Wales Online.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dzisiaj grzeje:

  1. Najgorszy z możliwych powód do ślubu. Uderzyła w nich fala krytyki, ale zbili fortunę
  2. Użytkowanie wieczyste: uważajcie, bo możecie stracić tysiące złotych

Wewnątrz grobów znaleziono szczątki aż 86 osób. Jak podaje Daily Mail wśród znalezionych ciał o wiele więcej było kobiet niż mężczyzn. Obok szczątków znaleziono także m.in. artefakty i monety należące do obywateli dawnego Cesarstwa Rzymskiego. Na ten moment nie wiadomo, dlaczego mogiła skrywała aż 86 szczątków ciał o różnej narodowości. Naukowcy starają się także ustalić, co mogło być przyczyną pochowania ich pod murami walijskiej uczelni.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wnuczka znanego aktora TVP zmaga się z nieuleczalną chorobą. ”Człowiek o tej chorobie nic nie wie, dopóki się z nią nie zetknie”
  2. Nie żyje legendarny aktor "Złotopolskich". Tysiące Polaków pogrążyło się w żałobie
  3. Był z nami od zawsze. Niestety, dzisiaj zmarł
  4. Koszmarna choroba zmieniła Ewę Drzyzgę. Gdy zobaczycie jak dzisiaj wygląda, oniemiejecie
  5. Policja myślała, że wchodzi na zwykłą imprezę. Gdy zobaczyli prawdziwe źródło krzyków, zamarli

Źródło: Daily Mail

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News