Grób na sprzedaż
Jakub Kaminski/East News
Aneta Wasilewska - 2 Maja 2020

Michał chce sprzedać grób z pochowanymi rodzicami, żąda 50 tys. złotych. Powód nie mieści się w głowie

Grób na sprzedaż? Michał z przerażającego powodu planuje sprzedać grób, w którym zostali pochowani jego rodzice. Okazuje się, że to nie jest żadna nowość. W Polsce kwitnie nielegalny handel miejscami na cmentarzu, a osób chętnych na zakup dobrej "miejscówki" nie brakuje w żadnym mieście.

Grób mieści się na największym cmentarzu w jednym z polskich miast. Michał wie, że wystawiając go na sprzedaż, szybko uda mu się dokonać transakcji. Dobre miejsce na cmentarzu z dużym nagrobkiem wycenił na 50 tysięcy. Mężczyzna zdradził powód, dla którego planuje sprzedać rodzinny grób.

Pieniądze - telefon z AndroidemMasz telefon z Androidem? Jeden błąd może sprawić, że z twojego konta znikną wszystkie pieniądzeCzytaj dalej

Grób na sprzedaż. 50 tysięcy za miejsce

Kilka lat temu mama Michała miała wypadek. Mężczyzna opowiedział, jak wyglądał wypadek i co stało się później.

- Mama była ciężko ranna, nie zapięła pasów, bo te powodowały napady paniki związanej z klaustrofobią. Samochód dachował. Na początku wydawało się, że mama ma tylko niegroźne obrażenia, ale w szpitalu dostała krwotoku wewnętrznego. Nie udało się jej uratować. Miała 78 lat - przekazał mężczyzna.

Po śmierci mamy, jego tata załamał się całkowicie. Pięć miesięcy później dostał zwału i zmarł. Urna z jego prochami spoczęła obok żony na cmentarzu na krakowskich Rakowicach. Dziś Michał chce sprzedać rodzinny grób. Mężczyzna wyznał szczerze, co spowodowało, że podjął właśnie taką decyzję.

- Mówiąc wprost: z powodów finansowych. Wiem, wiem, zaraz się posypie na mnie grad oskarżeń, jakim to wyrodnym synem jestem. Ale przecież sprzedając grób rodziców, nie bezczeszczę ich zwłok, na miejscu ich mogiły nie stanie sex shop ani salon gier. Dzięki temu, że grób mamy murowany, a moi rodzice zostali skremowani, w tym samym miejscu będą mogły jeszcze leżeć dwie inne osoby w trumnach lub kilka razy więcej w urnach. Na dodatek to jest zachowanie eko, bo przecież miejsc w nekropoliach nie przybywa, a dzięki temu więcej osób spocznie w jednym grobie - przekazał.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kacperek - rekonstrukcja zdarzeńJak wyglądały ostatnie chwile Kacperka przed zaginięciem? Rekonstrukcja zdarzeń przyprawia o ciarkiCzytaj dalej

Kupię/sprzedam: Grób

Okazuje się, że historia Michała nie jest wyjątkowa. Chociaż może to szokować, Polacy chętnie odkupują miejsca na cmentarzach, głównie dlatego, że na największych i najstarszych cmentarzach, które znajdują się w miastach, często nie ma już miejsc, by chować kolejnych zmarłych.

- Handel grobami jest absolutnie zakazany. Jednak słyszałam, że ludzie dokonują odpłatnego przekazania grobów, choć to jest bardzo ryzykowne i łatwo zostać oszukanym - przekazała pracownica kancelarii Cmentarza Wolskiego w Warszawie.

Dzisiaj grzeje:

1. Nikt się nie spodziewał, ciało leżało na pobliskim polu. Natychmiast wezwano helikopter i wszystkie służby ratunkowe
2. Kobieta chciała uczcić koniec kwarantanny. Finał niewinnego spaceru okazał się tragiczny

Grób w zależności od miejsca i wielkości będzie miał inną cenę. Polacy, którzy decydują się na zakup zajętego już miejsca na cmentarzu, nie mają pewności, że po dokonaniu wpłaty, miejsce pochówku zostanie im udostępnione. Zakaz handlu grobami wyklucza możliwość zgłoszenia oszustwa na policji.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nagła śmierć nastolatki. Odeszła 15-letnia Julia
  2. Fatalne wieści dla Roberta Lewandowskiego. Polak straci fortunę
  3. "Nowy początek" żony Pawła Królikowskiego. Wyznała, jak wygląda jej życie bez męża, wzruszające
  4. IMGW ostrzega, Polaków czeka mróz i śnieg. Nie do pomyślenia, co ma się dziać w maju
  5. Wszyscy oglądali seriale z uwielbianym aktorem. Niestety, lekarze nie zdołali go uratować, odszedł przedwcześnie
  6. Hitowy deser bez pieczenia z 2 składników zrobisz w chwilę. Żaden sernik nie jest delikatniejszy

Izabela Trojanowska zdrowieBliscy drżą z niepokoju o Izabelę Trojanowską. Chodzi o jej zdrowie, obawiają się nawrotu ciężkiej chorobyCzytaj dalej

źródło: WP

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News