Grób Zofii Czerwińskiej
TRICOLORS/East News
Irmina Jach - 1 Listopada 2020

Słynna polska aktorka zmarła w zeszłym roku. Widok jej grobu wyciska łzy z oczu

Grób znanej polskiej aktorki, która odeszła w zeszłym roku, budzi duże wzruszenie wśród fanów. Trudno uwierzyć, jak obecnie wygląda miejsce spoczynku artystki, która przez lata zachwycała Polaków niesamowitym talentem i charyzmą. Jej śmierć była ogromnym szokiem i tragedią, z która wiele osób nie mogło się pogodzić.

Grób wielkiej polskiej gwiazdy, którą przez dekady kochali wszyscy polscy telewidzowie, budzi duże rozrzewnienie wśród fanów. Widok jest naprawdę niesamowity. Aktorka także po śmierci może cieszyć się uwielbieniem oraz gronem wiernych i oddanych przyjaciół. Nic dziwnego.

Z ostatniej chwili: zapadła ostateczna decyzja. Minister potwierdził, ogromna zmiana dla wielu PolakówZ ostatniej chwili: zapadła ostateczna decyzja. Minister potwierdził, ogromna zmiana dla wielu PolakówCzytaj dalej

Grób Zofii Czerwińskiej budzi ogromne wzruszenie

Zofia Czerwińska odeszła w marcu ubiegłego roku, po operacji kręgosłupa, miesiąc po zakończeniu pracy na planie serialu "Świat według Kiepskich". Miała 86 lat. Śmierć uwielbianej artystki wzbudziła ogromną rozpacz wśród fanów. W jej pogrzebie, który odbył się 20 marca, tydzień po śmierci, uczestniczyły prawdziwe tłumy. Aktorka spoczęła na Cmentarzu Komunalnym Północnym w Warszawie.

Była jedną z najbarwniejszych osobowości polskiego show-biznesu. Jej życie było pasmem wydarzeń równie barwnych, jak akcja filmów i seriali, w których grała. Zofia Czerwińska bez wątpienia była osobą, której nie sposób zapomnieć. Role w kultowych produkcjach, takich jak : "Czterdziestolatek", "Miś" i "Alternatywy 4" na stałe wpisały się w historię polskiej popkultury. Życie prywatne gwiazdy nie układało się jednak po jej myśli.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

Zofia Czerwińska miała za sobą nieudane małżeństwa i niezamierzoną bezdzietność. Przez wiele dekad towarzyszyła jej przenikająca samotność. Aktorka bywała w nieformalnych związkach, ale każdy z nich kończył się burzliwym rozstaniem. Z osamotnieniem radziła sobie otaczając się przyjaciółmi oraz ukochanymi psami.

Gwiazda "Alternatyw 4" zmagała się z poważnym schorzeniem kręgosłupa. Neurolodzy przez wiele miesięcy nie podjąć decyzji o operacji, która mogłaby pomóc jej w codziennym funkcjonowaniu. Pomimo bólu, który odczuwała na co dzień, nie zrezygnowała z pracy i cały czas pojawiła się ekranie. Decydując się na zabieg miała przeczucie, że stanie się coś złego. Przed pójściem do szpitala pożegnała się z bliskimi.

- Ostatnio mieliśmy spotkanie w większym gronie aktorskim. Zosia powiedziała nam, że idzie do szpitala. Bała się. Powiedziała mi, że ma przeczucie, że może tej operacji nie przeżyć. Dodała, że chce się ze wszystkimi pożegnać. I tak zrobiła - mówił jeden z przyjaciół w rozmowie z "Super Express".

Najwierniejszym z przyjaciół gwiazdy był Mariusz Szczygieł, który spędził u jej boku przeszło dwie dekady i stał się powiernikiem jej ostatniej woli. Chociaż zawsze wzajemnie sobie dogadywali i nieustannie się droczyli, łącząca ich relacja miała dla obojga ogromne znaczenie.

- Zosiu, udało się! W czwartek. Masz już nie tylko plastikowe kwiaty, ale prawdziwe. Choć w plastikowych, tanich gadżetach kochałaś się na zabój. Chcemy ci zrobić wiosną nowy nagrobek, najlepiej z różowego marmuru. Rok 2020 temu nie sprzyjał. Nie byłabyś Zofią Czerwińską, gdybyś nie żartowała ze śmierci: "Zosiu, coś tu zimno...". "A to już ode mnie taki trupi chłód" - wyjaśniałaś - napisał reporter, Mariusz Szczygieł.

Dzisiaj grzeje:

1. Pilny komunikat do Polaków. Ogromne ograniczenia zaczęły obowiązywać, wielu będzie rozczarowanych

2. Sprzed chwili: Minister Zdrowia nagle wydał polecenie. Klamka właśnie zapadła, tysiące Polaków będzie wniebowziętych

3. Cmentarze zostają otwarte, nikt nie dostanie mandatu. Prezydent miasta podjął decyzję, jest dobitny komunikat

- Cmentarz należał do twojego żelaznego repertuaru. O 22:30 potrafiłaś powiedzieć na przyjęciu: "Przepraszam państwa, pożegnam się, bo ja jeszcze na cmentarz muszę". "Zosiu! Teraz? O tej porze na cmentarz?!". "Tak. Bo może mnie tam chociaż strach przeleci". Dlatego mam podejrzenie, że nie czujesz się tam źle (...). Nikt nie umiał tak oswajać śmierci, jak ty. Nikomu nie przyszło chyba do głowy, że Balcerkowa z "Alternatyw 4" (...) potrafi się też bardzo poważnie do śmierci przygotować. Znam cię i wiem, że wymyśliłabyś na własny temat bon-mot w stylu "Umarła z nieskrywaną przyjemnością" - dodał, zapowiadając przy okazji wydanie książki na temat artystki.

Wzruszający wpis został uzupełniony o zdjęcie aktualnego nagrobka Zofii Czerwińskiej. Uwielbiana aktorka spoczęła u boku ojca, Mariana Czerwińskiego oraz matki, Anny Czerwińskiej. Jej grób jest zasłonięty przez klasyczną, grafitową płytę z prostą, czarną tablicą. Miejsce pochówku gwiazdy "Alternatyw 4" jest stale odwiedzane przez przyjaciół i fanów, o czym świadczą liczne kompozycje kwiatowe oraz znicze. Trudno nie wzruszyć się widząc te wyrazy sympatii.

Grób Zofii Czerwińskiej

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dziecko przytuliło się do ogromnego rottweilera. Reakcja psa jedna na milion
  2. Mariusz Pudzianowski przestraszył tysiące Polaków. Przerażające zdjęcie z piłą mechaniczną, "utnę łąpy" (FOTO)
  3. Córka Marty Kaczyńskiej przekazała radosną nowinę. Nie mogła już ukrywać, ekscytacji nie ma granic
  4. Z ostatniej chwili: Prezydent przekazał przykre informacje. Nie żyje znany polityk
  5. Grób Anny Przybylskiej zapiera dech. Mało kto wie, że nie została pochowana sama
  6. Naukowcy przecierają oczy ze zdumienia. Odkryli niezwykłą asteroidę, bardzo rzadkie znalezisko
  7. Niewyobrażalnie szybki, łatwy, tani i pyszny przepis na ciasto. Zawsze się udaje
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Gala/Fakt/Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News