Grób Wojciecha Młynarskiego
TRICOLORS/East News
Irmina Jach - 1 Listopada 2020

Przejmujący wpis Agaty Młynarskiej. Pokazała, jak wygląda grób jej ojca, niezwykły widok

Grób Wojciecha Młynarskiego, ojca dziennikarki, Agaty Młynarskiej, jest często odwiedzany przez wielbicieli polskiej poezji, którzy z rozrzewnieniem wspominają mistrza. Z okazji dnia Wszystkich Świętych jego córka postanowiła podzielić się z internautami aktualnym zdjęciem nagrobka pisarza. Trzeba przyznać, że to niezwykły widok. Jej wpis sprawia, że w oczach pojawiają się łzy wzruszenia.

Grób Wojciecha Młynarskiego to jedno z najpopularniejszych miejsc na warszawskich Powązkach. Mimo że od śmierci gwiazdora minęły lata, fani dbają o to, by na nagrobku zawsze paliły się znicze. Objawy ich sympatii są naprawdę wzruszające.

Z ostatniej chwili: zapadła ostateczna decyzja. Minister potwierdził, ogromna zmiana dla wielu PolakówZ ostatniej chwili: zapadła ostateczna decyzja. Minister potwierdził, ogromna zmiana dla wielu PolakówCzytaj dalej

Grób Wojciecha Młynarskiego wzruszył internautów

Wojciech Młynarski był znanym poetą, satyrykiem, reżyserem i wykonawcą piosenki aktorskiej, artystą kabaretowym, autorem tekstów piosenek i członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Przez niektórych autorów uznawany był za najwybitniejszego twórcę tekstów w powojennej historii kabaretu literackiego w Polsce. Zadebiutował na początku lat 60. w studenckim kabarecie klubu "Hybrydy".

Napisane przez niego piosenki wykonywały największe gwiazdy wszechczasów: zespół Raz Dwa Trzy, zespół Alibabki, zespół 2 plus 1, Maryla Rodowicz, Irena Santor, Michał Bajor, Hanna Banaszak, Ewa Bem, Halina Frąckowiak, Edyta Geppert, Anna German, Irena Jarocka, Kalina Jędrusik, Krystyna Konarska, Halina Kunicka, Krzysztof Krawczyk, Zbigniew Wodecki, Maciej Maleńczuk i Andrzej Zaucha.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

- Choć często nie było go w domu, to zawsze miał dla mnie dużo cierpliwości i poświęcał każdą wolną chwilę. Oboje z tatą jesteśmy Baranami. Ludzie spod tego znaku wszystko intensywnie przeżywają, mają nerwy na wierzchu. Nauczył mnie, że w życiu najważniejsza jest praca - opowiadała przed laty Agata Młynarska.

Wojciech Młynarski, który cierpiał na chorobę afektywną dwubiegunową, odszedł 15 marca 2017 roku, w wieku 75 lat. Dziewięć dni później, po uroczystej mszy pogrzebowej, która odbyła się w kościele św. Karola Boromeusza w Warszawie na Powązkach, urna z jego prochami spoczęła w Alei Zasłużonych Cmentarza Powązkowskiego. Niestety, w tym roku rodzina Młynarskich, podobnie jak inni Polacy, nie mogli odwiedzić grobu najbliższej sobie osoby.

Agata Młynarska, z okazji obchodów dnia Wszystkich Świętych, podzieliła się w mediach społecznościowych wzruszającym wpisem, do którego dołączyła zdjęcia nagrobków członków swojej rodziny, którzy spoczywają na cmentarzu na Powązkach. Pokazała, jak obecnie wygląda grób jej ojca, Wojciecha Młynarczyka, a także miejsca spoczynku innych sławnych członków rodziny - między innymi dyrygenta i kompozytora, Emila Młynarskiego.

Dzisiaj grzeje:

1. Pilny komunikat do Polaków. Ogromne ograniczenia zaczęły obowiązywać, wielu będzie rozczarowanych

2. Sprzed chwili: „Strajk kobiet” właśnie przedstawił swoje żądania. Dali władzom 7 dni, nadchodzi totalna rewolucja?

3. Cmentarze zostają otwarte, nikt nie dostanie mandatu. Prezydent miasta podjął decyzję, jest dobitny komunikat

- Rodzinne groby na cmentarzu na Powązkach. W zeszytach mam pozapisywane jak trafiać. Tata zrobił nawet rysunki, żeby się nie pogubić. Zawsze odwiedzaliśmy je razem. Taki obowiązek, taka tradycja, taka przyjemność. Rozmowy, wspomnienia, opowieści. Wybór zawsze tych samych kwiatów, zniczy i obwarzanków - wspominała Agata Młynarska.

- Historie rodzinne żyją razem z nami w kamiennych płytach naszej pamięci. Dziś te kamienne płyty rozświetlają świece, które zapaliliśmy wspólnie w domu - dodała.

Na zdjęciu opublikowanym przez Agatę Młynarską widać, że grób jej ojca przed kilkoma dniami tonął w dowodach pamięci i tęsknoty. Na płycie nagrobnej została ustawiona niezliczona ilość zniczy, które zajmują także obszar wokół nagrobka. Nie brakuje także kwiatów - w tym ogromnej wiązanki w czerwonej tonacji.

Internauci, którzy skomentowali zdjęcia opublikowane przez Agatę Młynarską nie kryją, że brakuje im poczucia humoru i charyzmy Wojciecha Młynarskiego. Wspominają, że chcieliby, by to właśnie on skomentował obecną sytuację polityczno-społeczną, którą od kilku dni można obserwować na terenie kraju. Trzeba przyznać, że jego odejście to nieodżałowana strata.

Grób Wojciecha Młynarskiego

Najlepsze newsy dnia:

  1. Spacer z psem zmienił się w walkę o przetrwanie. Monitoring nagrał porażającą sytuację
  2. Kamil Stoch zaprosił tysiące Polaków do swojego domu. Wszystko w jednym celu, długo czekał na ten moment (FOTO)
  3. Córka Marty Kaczyńskiej przekazała radosną nowinę. Nie mogła już ukrywać, ekscytacji nie ma granic
  4. Z ostatniej chwili: Prezydent przekazał przykre informacje. Nie żyje znany polityk
  5. Grób Anny Przybylskiej zapiera dech. Mało kto wie, że nie została pochowana sama
  6. Rodzice skrzywdzili dziecko na całe życie. Powód? Chcieli mieć darmowe WiFi
  7. Zajrzała do lodówki i wymyśliła jak ulepszyć placki ziemniaczane. Spróbowała i oniemiała, zdradziła przepis

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Wprost

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News